NK Croatia Stuttgart / Foto: Fenix

STUTTGART: Uvjerljive pobjede dvaju hrvatskih klubova u zadnjem kolu amaterskog prvenstva B-W-a

Dva tjedna prije božićnih blagdana samo su dva hrvatska kluba u B-W igrali utakmice za bodove. U 6. skupini B Kreislige Böblingen/Calv, gdje su od hrvatskih klubova Croatia i Zagreb Sindelfingen, odgođene su sve utakmice zbog smrznutih terena a ponegdje je bilo i snijega.

Croatia i HNK Slaven u B Kreislige su slavili uvjerljive pobjede od 3:0.

O uspjehu Croatije Stuttgart kod turskog kluba Türkspor Stuttgart očito zadovoljni predsjednik Mijo Čagalj nam je otvoreno rekao: Da ste me pitali prije utakmice kako će biti, iskreno bi vam rekao da ćemo uvjerljivo pobijediti. Imali smo na raspolaganju skoro sve igrače, u dobroj smo formi, nikoga se ne plašimo. Odigrali smo suvereno i pobjedu osigurali još u prvom poluvremenu. Naša pobjeda nije bila upitna već je plod zrelije i bolje igre. Strijelci su bili Bokilo 8. Matanović 26. i Mario Mamusa u 45. minuti.U slijedeću subotu, pred Božić igramo u kupu protiv A Kreisligaša Omonia Vaichingen i to će biti sve u ovoj godini. Kup utakmicu igramo u gostima a ista počinje u 14 sati.

Očekujete li neke veće promjene u zimskoj stanci?

-Da, očekujemo. Dobili smo jednog kvalitetnog vratara i četvoricu igrača od kojih je jedan iz Hrvatske gdje je igrao u četvrtoj ligi. Posebno nam je potreban vratar jer smo prošlog ljeta, tjedan prije početka prvenstva, iznenada ostali bez pouzdanog Mirka Perkovića a doveli samo jednog 19. godišnjaka iz B Kreislige. Imamo 25 igrača i što je najbitnije nitko ne najavljuje odlazak. Za kraj, svim našim navijačima, članovima i prijateljima ovim putem želim sretne i blagoslovljene božićne blagdane, rekao je predsjednik Croatije iz Stuttgarta Mijo Čagalj.

Glatku pobjedu, isto tako 3:0 je zabilježio i HNK Slaven. Pogodcima Raića 42. i Raspudića 45. i 83. minut su bili bolji od VfL Kaltental. S utakmicom manje su na četvrtom mjestu s osam bodova zaostatka iza vodećeg TSV Sielmingen. Prvu utakmicu proljetnog nastavka igraju, ponovno sa VfL Kaltental 1. ožujka u 15 sati. Sada slijedi zimska stanka a početkom siječnja većina će početi s treninzima u dvorani te igranjem na malonogometnim turnirima. Utakmice za bodove kreću u većini liga već prve nedjelje ožujka.