STUTTGART: U osam utakmica hrvatski klubovi zabilježili sedam pobjeda

Zadnji tjedan bit će upamćen po uspješnim nastupima hrvatskih klubova u utakmicama nogometnog savez Würtemberg (WFV).

U osam utakmica, koje su igrane od utorka do četvrtka, sedam hrvatskih klubova je zabilježilo pobjede a poražena je samo Neretva. U prvom kolu kupa Neretva je poražena na svome terenu rezultatom 1:10 od SV Feuerbach II, isto tako B Kreisligaša.

Od A Kreisligaša nastupio je samo Hajduk Villingen, koji je u zaostaloj utakmici pobijedio 2:1 i osvojio prve bodove u trećem kolu nad SF Neunkirch. Strjelci za Hajduk su bili Čavar (52.) i Glibušić u 71. minuti. Gosti su prvi došli u vodstvo u 44. minuti.

Vrijednu 3:2 pobjedu (strijelci Bogdanović 33. Petrau 64. i Govorušić u 84. minuti) je zabilježila Croatia Geislingen na gostovanju u Süssenu. Slijedeću utakmicu 22. rujna igraju doma sa TG Böhmenkirch u 15 sati.

Zagreb iz Sindelfingena je slavio 2:0 (strijelci Bjelobradić i Pap) kod TV Aldorf II, dok je Marsonia Frickenhausen bila bolja od TSV Kohlberg 4:2 (Bogdan 2, Jelušić i Sarikaya). Bilo je to susret trećeg kola i prvi bodovi „čaplje iz Frikića“, a prvi poraz u četvrtom nastupu TSV Kohlberg.

Pričuve Zrinskog, pojačane s igračima prve postave, kao i kolo prije kada su pobijedili 9:0, ovoga put kod TSV Leuterbach II  su bili suzdržaniji i zadovoljili su se sa pobjedom 6:1 (četverostruki strijelac Mile Boto).

U kup utakmici HNK Slaven Möhringen je u produžetcima nakon 2:2 bio bolji od TV Kemnat sa 7:6 dok je Zrinski Calw pobijedio 2:1 TSV Neuhenhausen.