Luka Šilić/Foto: Fenix (B. Žepić)

STUTTGART: Luka Šilić zabio 6 pogodaka, nogometna natjecanja prekida i WFV

U zadnje smo vrijeme s različitih strana slušali pesimistične najave o prestanku odigravanja utakmica. U četvrtak 29. listopada na web stranici Croatie Stuttgart je objavljeno da se najavljena utakmica za četvrtak u 19,30 sati između Croatije i SV Feurbach odgađa.

Odmah smo nazvali predsjednika hrvatskog kluba Marka Benakovića koji je očito očekivao poziv te bez zadrške rekao:

-Ne samo da je ponovno zbog koronavirusa odgođena ova utakmica, već su iz WFV pismeno javili da se u slijedećem mjesecu, dakle studenom neće igrati nikakve utakmice niti se smije trenirati i okupljati. Za nas osobno je to velik hendikep, u dobroj smo formi, a jesenski naslov prvaka nam je na dohvat ruke. Ali propisi se moraju poštovati, rekao je Benaković.

Dan i dva prije nego je stigla zabrana, nekoliko naših klubova je igralo svoje utakmice i bili su uspješni.

Pričuve Zrinskog iz Waiblingena/Foto: Fenix (B. Žepić)

Zrinski II iz Waiblingena je sa 2:1 ubilježio novu pobjedu protiv SV Pluderhausen II. Strijelci su bili Filip Horvatin 21. i Željko Babić 54. minuti. U 67.min Liebke je postavio konačnih 2:1. Sa 22 osvojena boda i razlikom zgoditaka 34:11 Zrinski II , uz utakmicu manje, ima bod manje od drugoplasiranog SV Breuningeweil III.

Posebno je zanimljivu utakmicu u Bezirksligi Alb odigrala Croatia Reutlingen i pobijedila 6:1 TSV Dettingen/Erms. Nijemci su se bolje snašli i u 4. minuti preko Tomislava Miglovskog poveli 1:0. Tada ima svojih „pet minuta“ igrač i trener našeg kluba Luka Šilić koji se šest puta upisuje u listu strijelaca.

-Da, bio je to moj dan, jednostavno me je krenulo što god sam pucao ušlo je u mrežu. U jugendu sam davao po šest golova. Ovo mi je rekord u ovom stupnju natjecanja i ponosan sam na njega. Malo smo se mučili u početku a kada nam se ‘otčepilo’ onda smo odigrali dobro i efikasno, mada moram i to reći pobjeda je trebala biti još izraženija.

Sljedeću utakmicu igramo kod TSV Riedericha, što je i susjedski derbi a nama važna utakmica da ostanemo u borbi za jesenski naslov, rekao je zadovoljni šestostruki strijelac Luka Šilić (27 god.).

Zaostalu utakmicu trebala je igrati i Croatija Ulm u A kreisligi kod SSG Ukm II, ali je utakmica otkazana i ne zna se kada će se igrati.