Miro Barnjak i Dragan Budimir strijelci za Posavinu / Foto: D.Pavić

Spektakl u Riederwaldu otišao na stranu srpskog Tempa, Posavina II remizirala protiv Bošnjaka

FC Posavina Frankfurt – FC Tempo Ffm  3:4 ( 1:2 )

Na samom početku se dalo zaključiti kako će to biti utakmica sa puno prilika i golova. Tako je i bilo. Prvo su gosti poveli sa 0:1 u 14. minuti preko Kapora, da bi Posavina odmah u prvom napadu nakon gola  izjednačila na 1:1. S desne strane je nazaustavljivo prošao Miro Barnjak te majstorski zabio svoj prvi pogodak u dresu Posavine za izjednačenje 1:1. Gosti su preuzeli inicijativu ali se Posavina dobro branila. I onda kad se najmanje nadalo, Tempo preko Kapora u 44. minuti ponovno dolazi u vodstvo, ovaj put od 1:2.

U nastavku utakmice ponajbolji gostujući igrač Borislav Pilipović u 73. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:3. Kad se činilo kako utakmica odlazi na stranu srpske momčadi, Hrvatin se dižu i već u 76. minuti Mario Barnjak odlično reagira i smanjuje rezultat na 2:3.

Hrvatski navijači su bodrili svoje Posavce koji sve više stežu obruč srpske momčadi. I onda u 82. minuti slavlje hrvatsih navijača. Posavina preko Dragana Budimira izjednačuje nakon kornera kada Budimir najviše skače i pogađa mrežu gotiju.

Posavina je mogla doći u vodstvo u 87. minuti kada Franjo Oršolić propušta veliku prigodu za Posavinu. Umjesto velikog preokreta dogodila se razočaranje. U zadnjoj minuti regularnog dijela utakmice gosti su izborili korner. Visoku loptu vratar Posavie Filip Lovrić odbija loptu koja se nespretno odbija i dolazi na nogu Kapora koji po treći put trese mrežu Posavine.

Šteta, velika šteta da se nije mogao sačuvati bar jedan. Ovako je Tempo presao na tablici Posavinu koja je sada pala na 14 mjesto od 16 klubova.

Sasatav Posavine: Filip Lovrić – Marin Bago (C), Saša Čančarević, Ivan Vučković,  Danijel Koturić – Ante Peko, Stjepan Piljić, Mato Dukić ( od 60. Franjo Oršolić ), Mario Krajina – Anto Pejić ( od 61. Dragan Budimir ). Pričuve: Dario Iljazović (vratar) i Dejan Matić
Posavina II  – KSV der Bosnier II 2:2

Druga momčad Posavine je uzel tek bod kod kuće protiv momčadi KSV der Bosnier II. Utakmica je završila rezultatom 2:2. Mora se reci kako je  Posavina bila bolja momčad gotovo čitavu utakmicu. Hrvati pritom nisu iskoristili dosta svojih prilika dok su Bošnjaci imali dvije i obje iskoristili. Oba zgoditka za Posavinu je zabio Bojan Pupčević a za KSV strijelci su bili Adnan Mesić i Semir Kujević.

Sljedeću nedjelju druga momčad Posavine igra u gostima kod jakog TSG Nieder Erlenbach II u 13,00 sati dok prva momčad Posavine igra u 15 sati kod FC Germania Enkheim. Adressa igrališta je: Frankfurt Enkheim Riedstadion Leuchte 150.