Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

ŠPANJOLSKA LA LIGA: Golijada na utakmici Villarreala i madridskog Reala za kojeg je do 82. minute igrao Luka Modrć, Osasuna s Antom Budimirom deklasirala Atletico, Cadiz ispao u drugu ligu

Čak osam pogodaka postignuto je u ogledu pretposljednjeg 37. kola španjolske La Lige između nogometaša Villarreala i madridskog Reala, ali pobjednika nije bilo nakon konačnih 4-4.

Činilo se kako prvak Real lakoćom ide prema novoj pobjedi jer je vodio čak 4-1 na poluvremenu. Dva pogotka za Madriđane je postigao Guler, u 14. minuti i sudačkoj nadoknadi prvog dijela te Joselu u 30. i Lucas Vazquez u 40. minuti.

Za domaćina je jedini strijelac bio Sorloth u 39. minuti, a upravo je kršni Norvežanin u uvodnih jedanaest minuta drugog poluvremena doslovno torpedirao uglednog suparnika. Od početka drugog dijela, do 56. minute, Sorloth je još tri puta pogađao Realovu mrežu i doveo svoju momčad do konačnih 4-4. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je bio u udarnoj momčadi Reala te je igrao sve do 82. minute.

Barcelona je pobjedom 3-0 na domaćem terenu protiv Rayo Vallecana osigurala drugo mjesto na kraju sezone. Prvi pogodak na ogledu je dao Lewandowski već u trećoj minuti, a utakmica je riješena kada je Pedri dao dva brza pogotka, u 72. i 75. minuti.

Trećeplasirana Girona je bila uvjerljiva kod Valencije gdje je pobijedila 3-1. Strijelci su bili Savinho i Dovbik uz autogol Gasiorowskog, dok je četvrti Atletico na domaćem terenu poražen od Osasune čak 1-4. Dva gola za sastav iz Pamplone je dao Raul Garcia, dok su po jedan dodali Oroz i Torro. Za Osasunu je zaigrao i hrvatski reprezentativac Ante Budimir, u igru je ušao u 84. minuti.

U direktnoj borbi za šesto mjesto Real Sociedad  je u gostima svladao Betis 2-0. U prvom poluvremenu su domaću mrežu pogađali Brais Mendez i Mikel Merino.

Nakon ovog kola su poznati i svi putnici u Segundu, odnosno, drugu ligu. Almeriji i Granadi se pridružio Cadiz koji je u ovom kolu odigrao nedovoljnih 0-0 na domaćem terenu protiv Las Palmasa.

Bod spasa uhvatila je Mallorca koje je odahnula nakon domaćih 2-2 protiv Almerije. Veliki pogodak za bod Mallorce postigao je Darder u 83. minuti.

La Liga, 37. kolo:

Athletic – Sevilla 2-0 (Raul Garcia 17, Muniain 19)

Atletico – Osasuna 1-4 (Morata 55 / Raul Garcia 26, 64, Oroz 52, Torro 88)

Barcelona – Rayo Vallecano 3-0 (Lewandowski 3, Pedri 72, 75)

Betis – Real Sociedad 0-2 (Brais Mendez 5, Merino 42)

Cadiz – Las Palmas 0-0

Mallorca – Almeria 2-2 (Larin 29, Darder 83 / Arribas 41, Langa 66)

Granada – Celta 1-2 (Mendez 86 / Strand Larsen 61, Bamba 63)

Valencia – Girona 1-3 (Pepelu 84-11m / Savinho 32, Dovbik 58, Gasiorowski 67-ag)

Villarreal – Real Madrid 4-4 (Sorloth 39, 48, 52, 56 / Guler 14, 45+2, Joselu 30, Vazquez 40)