Dominik Livaković sačuvao je svoju mrežu u velikom istanbulskom derbiju između Galatasaraya i Fenerbahcea / Foto: Anadolu

VELIKI ISTANBULSKI DERBI: Livakovićev Fenerbache slavio u gostima kod Galatasaraya, utakmicu obilježile velike tenzije

Nogometaši Fenerbahcea, čije boje brani hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković, su u 37. kolu Superlige u najvećem turskom derbiju u gostima pobijedili Galatasaray rezultatom 1:0 čime su nastavili prvenstvenu utrku ova dva velika rivala.

Pogodak za Fenerbahče postigao je Caglar Soyuncu u 71. minuti, javlja Anadolu. Pobjedom Fenera prvak Turske bit će poznat u sljedećem, ujedno i posljednjem kolu lige.

Detalj s velikog istanbulskog derbija između Galatasaraya i Fenerbahcea i Galatasaraya / Foto: Anadolu

Momčad Fenerbahčea je od 21. minute igrala s igračem manje nakon što je Alexander Djiku dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Vratar hrvatske reprezentacije Dominik Livakovićn bio je među najboljima u pobjedničkom sastavu Fenerbahčea. Bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko u dresu Fenerbahčea ušao je u igru ​​u 83. minuti umjesto Michyja Batshuayija.

Galatasaray je na vodećoj poziciji s 99 bodova prije kraja turskog prvenstva, Fenerbahce ima 96, a trećeplasirani Trabzonspor 64.

Tenzije pred veliki istanbulski derbi Galatasaraya i Fenerbahcea / Foto: Anadolu

U posljednjem kolu Galatasaray igra u gostima kod Konyaspora, a Fenerbahce dočekuje Istanbulspor AS.

Ako obje momčadi na kraju budu imale 99 bodova, prvak će biti Fenerbahče zbog boljeg omjera između njih.