Mikkel Hansen i izbornik Nikolaj B. Jacobsen (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

SP U RUKOMETU: Danci uvjerljivi protiv Egipta, Hrvatska bez četvrtfinala

Danski rukometaši svladali su Egipat 30-25 (17-12)  u zadnjoj utakmici IV skupine, pa je Hrvatska okončala svoj nastup na Svjetskom ptvenstvu u Poljskoj i Švedskoj bez četvrtfinala, kao deveta.

Kaubojima je za prolaz trebala pobjeda Egipta s 11 razlike, no već nakon petnaestak minuta Danci su vodili s 9-3 i bilo je jasno da je sve osim pobjede dvostrukih svjetskih prvaka znanstvena fantastika.

Danci su dobili prvo poluvrijeme s 17-12, a u drugom dijelu su Skandinavci znalački sačuvali snagu i pobjedu.

Pitlyck i Gidsel su s po  8 golova predvodili Dance, a Saeed s 6 Egipćane.

Danska je tako zauzela prvo mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati s Mađarskom, dok će Egipat na domaćina Švedsku.

U Katowicama su Norvežani pobijedili Njemačku s 28-26 (18-16), osvojili skupinu, te osigurali sraz sa Španjolcima u četvrtfinalu.