Na slici francuski napadac Kylian Mbappe (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

FRANCUSKI KUP: Sedmica PSG-a, pet pogodaka Kyliana Mbappea

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u osminu finala francuskog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili niželigaša US Pays de Cassel sa 7-0 uz čak pet golova Kyliana Mbappea.

Francuski šestoligaš se dobro držao pola sata, no u posljednjih 15 minuta prvog dijela parišle zvijezde su zabile čak četiri gola. Tri je zabio Kylan Mbappe (29, 35, 41), a jednog Neymar (33).

U drugom poluvremenu Mbappe se još dva puta upisao među strijelce (56, 79), a jedan gol je zabio Carlos Soler (64).

Sjajni Mbappe je tako postao prvi igrač u povijesti pariškog kluba koji je zabio pet golova u nekoj službenoj utakmici. Ujedno je to i prvi put da je Mbappe zabio pet golova u jednoj utakmici.

Do sada mu je rekord bio četiri pogotka. Prvi puta je četiri gola zabio u listopadu 2018. u 5-0 pobjedi PSG-a protiv Lyona, a potom i u studenom prošle godine u 8-0 pobjedi Francuske protiv Kazahstana.

Ždrijeb osmine finala je već obavljen, a PSG u narednom kolu čeka Olympique iz Marseillea kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.