Hrvatska paraskijašica Lucija Smetiško osvojila je odlično četvrto mjesto u slalomu stojećih na Svjetskom prvenstvu u paraskijanju u španjolskom Espotu / Foto: Hina

SP U PARASKIJANJU: Lucija Smetiško osvojila 4. mjesto na SP-u u slalomu

Hrvatska paraskijašica Lucija Smetiško osvojila je odlično četvrto mjesto u slalomu stojećih na Svjetskom prvenstvu u paraskijanju u španjolskom Espotu.

Nakon što je u veleslalomu bila šesta, 18-godišnja Zagrepčanka je u slalomu bila još bolja osvojivši odlično četvrto mjesto.

Zlato je, baš kao i u veleslalomu, osvojila Šveđanka Ebba Aarsjoe, druga je bila Francuskinja Aurelie Richard sa 13 sekundi zaostatka, dok je broncu osvojila Njemica Andrea Rothfuss (+14.86).

Smetiško je nakon prve vožnje bila peta, ali je u drugom nastupu popravila plasman za jednu poziciju zaostavši 23 sekunde za pobjednicom.

“Zadovoljna sam četvrtim mjestom. To mi je najbolji rezultat na svjetskom prvenstvu. Staza je bila zahtjevna, čak trećina natjecatelja nije završila prvu vožnju. Bilo je sunčano i podloga je bila dobra. Odvozila sam nešto sigurnije, moglo je brže no i ovo je sasvim zadovoljavajuće,” kazala je mlada paraskijašica kojoj je ovo tek treće veliko natjecanje u karijeri nakon SP-u u norveškom Lillehammeru prošle godine, te Paraolimpijskih igara u Pekingu.

“Na dosta dugačkoj i zahtjevnoj stazi Lucija je odskijala odlične i vrlo pametne dvije vožnje. Sa malom dozom opreza, ali ipak dovoljno za odličan rezultat. To je najbolji hrvatski rezultat na Svjetskim prvenstvima do sada,” kazao je glavni trener i izbornik Luka Dobrinić.

Na Svjetskom prvenstvo u para alpskom skijanju u španjolskom Espotu nastupilo je stotinjak natjecatelja iz 25 zemalja svijeta u sve tri kategorije: slijepi i slabovidni, stojeći i sjedeći. Hrvatske boje branila je Smetiško.