Najbolji u hrvatskim redovima Marino Marić (Arhiv) / Foto: Hina

ŠOK NA SP U RUKOMETU: Japan oteo bod Hrvatskoj, Marino Marić najbolji u hrvatskim redovim

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je svjetsko prvenstvo u Egiptu neočekivanim remijem 29-29 protiv Japana spasivši se od poraza golom Ivana Čupić u posljednjim sekundama iz sedmerca.

“Kauboji” su skoro cijeli susret bili u zaostatku, u pojedinim trenucima i sa šest golova, da bi u zadnjim sekundama ipak iščupali remi.

Hrvatska je loše ušla u susret i već nakon 12 minuta igre imala je pet golova zaostatka (2-7). U 23. minuti bilo je i nestvarnih +6 za Japan (14-8), no srećom do konca poluvremena odabranici Line Červara su smanjili na podnošljivih 14-17.

Bilo je to neprepoznatljivih pola sata europskih doprvaka. Obrana je bila nepokretljiva, prelagano su nam Japanci zabijali, a golmani nisu ništa obranili. Izludio nas je Yuta Iwashita sa sedam obrana, dok je Yuto Agarie zabio pet golova. Kod nas je najefikasniji bio Marino Marić sa četiri gola.

Arhivska fotografija Marino Marić i Domagoj Duvnjak / Foto: Hina

Mučenje se nastavilo i u nastavku. Došli smo na minus dva, ali je Japan brzo pobjegao na +4 (21-17). Petnaest minuta prije kraja Hrvatska je stigla na gol zaostatka (21-22), da bi u 48. minuti napokon izjednačila (23-23). U minutama koje su slijedile Hrvatska je imala čak četiri napada za vodstvo, no niti jedan nismo realizirali. Tatsuki Yoshino je zabio za 29-28, a Hrvatskoj je ostalo 24 sekundi za remi. Srećom. Ćupić je zabio sedmerac za 29-29.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, te Domagoj Duvnjak i Luka Cinddić sa po četiri gola, dok su Japan predvodili Yuto Agarie s pet i Hiroki Motoki sa četiri gola.

U prvom susretu iz naše skupine Katar je svladao Angolu sa 30-25 (14-13).

Najefikasniji u sastavu Katara bio je Madadi s osam golova, po sedam su dodali Marzo i Berrached, dok su po pet golova za Angolu postigli Aguiar i Pestana.

U nedjelju Hrvatska igra protiv Angole, a u utorak protiv Katara.

Plasman u drugi krug SP-a izborit će tri prvoplasirane reprezentacije iz skupine.