Slavlje igrača i navijača Croatije Rosenheim / Foto: Michaela Stapić

SLAVLJE HRVATA U ROSENHEIMU: Croatia Rosenheim je gostujućom pobjedom u derbiju izborila ulazak u viš ligu

Nogometaši Croatije Rosenheim slavila u derbiju posljednjeg kola A-Klase 2 i izborila ulazak u višu, Kreisklassu.

TSV Breitbrunn – NK Croatia Rosenheim 0:2 (0:2)

Momčad Croatije Rosenheim gostovala je u posljednjem kolu kod prvoplasirane momčadi TSV Breitbrunn koja je imala 3 boda više od drugoplasirane hrvatske momčadi iz Rosenheima. Croatiji je „igrala“ samo pobjeda za preuzimanje prvog mjesta.

Slavlje igrača Croatije Rosenheim / Foto: Michaela Stapić
Slavlje igrača i članova uprave Croatije Rosenheim / Foto: Michaela Stapić

Derbi posljednjeg kola, koji je ujedno bio i derbi cijelog prvenstva, došlo je gledati oko 500 navijača, među kojima je bila i velika skupina hrvatskih navijača koji su cijelo vrijeme bodriti Croatiju.

Izabranici trenera Petra Jokića su od prve minute krenuli napadački nastojeći postići pogodak za vodstvo Croatije. Takva igra nagrađena je u 29. minuti pogotkom i vodstvo Croatije od 1:0.

Radost igrača Croatije nakon postignutog pogotka / Foto: Michaela Stapić
Radost igrača Croatije nakon pobjede / Foto: Michaela Stapić

Na centaršut Lukende najviši u skoku je bio Džepina koji odlaže povratnu loptu za mladog S. Stapića, a on sa vrha šesnaesterca volejom pogađa i trese mrežu domaćina za rezultat od 0:1.

Hrvatska momčad je i nakon tog vodstva nastavila s napadačkom igrom te sigurnom igrom u obrani. U 44. minuti odlična akcija igrača Croatije preko lijeve strane nakon čega Klišanin ulazi u šesnaesterac i odigrava za Bulatovića koji posprema loptu u mrežu za vodstvo Croatije od 2:0. Bulatoviću je to bio 17. prvenstveni pogodak, čime je postao najbolji strijelac Croatije Rosenheim.

Slavlje navijača Croatije Rosenheim / Foto: Michaela Stapić

U drugom poluvrijemenu Breitbrunn je digao tempo i pokušao se vratiti u igru ali najbolja obrana lige na čelu s vratarom Tomićem nije dozvolila ni jednu ozbiljnu priliku domaćinu i rezulat iz prvog poluvremena je ostao nepromijenjen.

Nakon utakmice igrači i navijači Croatije, koji su tijekom utakmice svih 90 minuta bodrili svoje igrače, dugo su slavilo uspjeh hrvatskog kluba iz Rosenheima.

Za Croatiju su nastupali: Tomić, Džepina, Topić, Lukenda, S. Stapić, Tanjić, Kurtović, A. Stapić (C), Klišanin, Bulatović, Lujanović. Klupa za pričuve: Mijić, Karačić, Perak, Đ. Tadić, N. Tadić, Lozić. Trener: Petar Jokić.