Momčad Hajduka Wiesbaden s početka sezone / Foto: Fenix (D. Puljić)

SLAVILI NA DOMAĆEM TERENU: Visoka pobjeda Hajduka Wiesbaden

Poslije uspješnih priprema i tri pobjede nad Zrinskim Heusenstamm, Westend Wiesbaden, te TUS Dotzheim, start Hajduka Wiesbaden u novu polusezonu bilježi novu i jako bitnu pobjedu od 3:0 nad FC 1934 Bierstadt.

U jako teškim uvjetima i lošem terenu za igru, nije se moglo vidjeti puno lijepih poteza i akcija, te je utakmica prerasla u pravu rovovsku borbu na terenu.

Koristeći ipak prednost domaćeg terena, uz par prigoda, ide se na poluvrijeme s 0:0.

Saznajući kako je Hajdukov veliki konkurent za drugo mjesto Bosna 04 Wiesbaden izgubio utakmicu sa 4:2 od ekipe Niedernhausen, igrači i trener Hajduka Damir Dalić bili su svjesni da u drugom poluvremenu moraju ići s više rizika po prvi pogodak.

Uz to se pravi i prva izmjena gdje ulazi ofenzivni Dimitrov za obrambenog Šućurevića! Nije dugo trebalo kako bi u 51. minuti džoker s klupe Dimitrov postigao pogodak za 1:0 uz lijepo proigravanje Hermanna!

Nastupila je velika radost za već promrzle, ali vjerne navijače kluba!

Nije dugo trajalo protivnik se morao otvoriti igrom tako da Hajduk poslije lijepo proigrane akcije iz kornera, te ubačaja lopte s kuta šesnaesterca od Parlova gdje spretni Gojo Kolak šalje glavom loptu u mrežu protivnika, te dolazi do vodstva od 2:0 u 59. minuti.

Brojne pokušaje igrača Birstadta da smanje rezultat spretno sprječavanju u defenzivnom dijelu valja istaknuti nove prinove kluba Jelinić i Bonzol.

Zbog grube igre protivnik ostaje s igračem manje što olakšava tijek utakmice. te u 83. minuti uz lijepu akciju Jelinića i Barbarića koji upošljava Hermanna za konačnih 3:0 i stabilno drugo mjesto na ljestvici!

Idući vikend novi teški zadatak pred stožerom kluba bit će protivnik Albanije Wiesbaden!
Druga momčad Hajduka upisuje isto pobjedu nad Polonia Wiesbaden od 6:3