SKANDAL S AUDIJEM: Moraju platiti 800 milijuna eura zbog afere s dizelom

Ured državnog odvjetništva u Münchenu je novčanom kaznom u iznosu od 800 milijuna eura zbog dizelske afere kaznio  Volkswagenovu podružnicu Audi.

“Audi AG je prihvatio novčanu kaznu i neće se žaliti “, potvrdili su za njemačke medije u utorak iz Volkswagena AG.
Proizvođač luksuznih automobila upleten je u skandal s krivotvorenjem podataka o emisiji štetnih plinova iz dizelskih automobila koji je uzdrmao njegovu krovnu kompaniju Volkswagena AG.
Novčana kazna imat će izravan utjecaj na rezultate VW grupe, a Audi je smanjio svoje financijske ciljeve za tekuću godinu.
Njemački mediji pišu kako je u SAD-u Volkswagen već morao platiti milijarde kazni za dizelsku aferu.
U rujnu 2015. Volkswagen je priznao da je  u 11 milijuna dizelskih automobila ugrađeno u softver zbog kojeg su vozila prošla testove, dok su emisije štetnih plinova u stvarnom vremenu bile značajno veće kako bi se poboljšala učinkovitost.
Fenix-magazin/MD

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti