Sjajna predstava košarkaša Komušine i pobjeda u gostima kod favoriziranog SV Möhringen

SV Möhringen – KKK Haiterbach 68:79 (17:13; 33:37; 46:59)

U jako dobroj utakmici košarkaši Komušine osvojili su bodove kod  drugoplasiranog SV Möhringen te mu tako razbili snove o osvajanju prvenstva. Bez trojice ozlijeđenih Christophera Leya, Josipa Karanušića i Gojka Bubala, trener Boris Kurtović morao je kombinirati momčad priključivši joj i 17.godišnjeg Dominika Miličevića te odveo svoju momčad do nove pobjede.

Izjednačen početak sa obe strane I lagana prednost domaćina. Božidar Bubalo drži Komušinu sa svojih sedam koševa u igri. Möhringen ide sa 17:13 u drugu četvrtinu. Pod pratnjom mnogobrojnih navijača, Komušina ne samo da drži priključak sa 23:20, nego nakon drugog Time-Outa Borisa Kurtovića okreće utakmicu potpuno u svoju korist i dolazi u vodstvo 23:31 ponajviše na krilima Herdie Lawrence. Domaćin kažnjava mnogobrojne greške u dodavanju i smanjuje rezultat na 33:37 do poluvremena.

Početkom drugog poluvremena Komušina sa 5:0 ulazu u utakmicu I povećava preko Florian Köppla na 37:48. Velika borba u obrani donosi dosta osvojenih lopti i ne dopušta najjačoj napadačkoj momčad lige da uđe u ritam. Komušina ih drži u ovoj četvrtini na samo 13 koševa I povećava vodstvo na veliki 46:59. Ali nema opuštanja nego pitanje je može li mala rotacija izdržati ritam. Möhringen povećava ritam i ganja rezultat. Mladi BiH reprezentativac Dino Begagić smanjuje za svoj team na 60:66 ali najiskusnij u redovima Komušine Tomislav Martinović preuzima odgvornost i pogađa iz kuta za veliki +9 tri minute prije kraja.

Florian Köppl je i dalje bio nepogrešiv sa linije bacanja i Komušina osvaja velika dva boda u Möhringenu za konačnih 68:79.

S petom pobjedom u šestom nastupu ove godine, Komušina i dalje prati vodeću petorku. Zanimljivo je istaknuti kako je u ovoj utakmici Sascha Kesselring prešao granicu od 1.000 koševa u dresu Komušine.

– Želja za pobjedom je bila velika. Publika nas je nosila. Imali smo domaću atmosferu u gostima. Nadamo se brzom oporavku ozlijeđenih igrača, mišljenje je iskusnog trenera Komušine Borisa Kurtovića.

Sastav KKK: Herdie Lawrence (26 Punkte/2 Dreier), Florian Köppl (19/1), Tomislav Martinović (11/1), Sascha Kesselring (11), Bozidar Bubalo (9/1), Daniel Albus (2), Mario Marić (1), Dominik Miličević