Na slici Luka Ivanusec Foto: HINA

SJAJAN DERBI IZA IVANUŠECA: Feyenoord uvjerljiv, kiks Ajaxa, asistencija Ivanušeca, Šutalo kapetan

Nizozemski nogometni prvak Feyenoord u susretu 4. kola Eredivisie na gostovanju je deklasirao Utrecht sa 5-1 uz sjajan debi hrvatskog reprezentativca Luke Ivanušeca.

Trener Arne Slot uvrstio je Ivanušeca u početni sastav, a hrvatski nogometaš je odmah pokazao zašto je plaćen osam milijuna eura.

Odigrao je sjajno upisavši pritom asistenciju za drugi gol gostiju.

“Svi su bili znatiželjni što će čovjek od osam milijuna eura, koji se tjednima željno iščekivao, ponuditi. Odgovor je jednostavan: tehnika, preglednost, oslonac na loptu i sposobnost jednim pokretom slomiti suparnika,” pišu nizozemski mediji.

Feyenoord je poveo u osmoj minuti golom Santiaga Gimenez, no u 19. minuti je izjednačio Ryan Flamingo.

Gosti su stigli do nove prednosti u 28. minuti golom Calvina Stengsa kojem je Ivanušec lijepo asistirao, a korak bliže pobjedi nizozemski prvak je stigao u 46. minuti preko drugog Gimenezovog gola. Ayase Ueda je u 71. minuti zabio za 4-1, a uvjeljivo slavlje gostiju potvrdio je Yankupa Minteh u trećoj minuti nadoknade.

Ivanušec je odigrao cijeli susret, a samo je Stengs dobio veću ocjenu od njega na utakmici.

Za razliku od Feyenoorda, Ajax je odigrao tek 0-0 na gostovanju kod Fortune Sittard. “Kopljanici” mogu biti i sretni, jer je domaćin u 10. minuti promašio jedanaesterac, točnije Tijjani Noslin je pucao preko gola.

Josip Šutalo je kao kapetan odigrao cijeli susret za Ajax, Jakov Medić nije ulazio u igru, dok novo pojačanje Borna Sosa nije bio u zapisniku.

Zanimljivo, Šutalo je bio kapetan momčadi iz Amsterdama što je mnoge iznenadilo. Dobio je kapetansku vrpcu jer su prva tri kapetana (Steven Bergwijn, Steven Berghuis, Davy Klaassen) bila odsutna, a trener Maurice Steijn je želio nekoga tko ima iskustva.

Za Fortunu je branio Ivor Pandur, dok je Alen Halilović igrao do 88. minute. Lider PSV je u subotu kao gost porazio RKC Waalwijk sa 4-0.

Na ljestvici vodi PSV s devet bodova, Twente na drugom mjestu također, ima devet bodova, Feynoord je treći s osam bodova koliko ima i Sparta, dok je Ajax tek na 11. poziciji s pet bodova.