Luka Lovre Klarica u skoku na utakmici PPD Zagreb - SC Magdeburg / Foto: Hina

RUKOMETNA LIGA PRVAKA: Magdeburg u zagrebačkoj Areni savladao PPD Zagreb

U prvom susretu 13. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni izgubio od Magdeburga sa 25-31 i potvrdu prolaska u osminu finala morat će potražiti u posljednja dva susreta protiv Porta i Gudmea.

Hrvatski prvak je dobro ušao u susret, veći dio prvog poluvremena je bio ravnopravan, no Magdeburg je u drugom poluvremenu pobjegao na šest golova viška i potom kontrolirao susret do kraja.

Magdeburg se ovom pobjedom približio vodećem PSG-u na dva boda zaostatka, no francuski prvak ima i susret manje, dok će Zagreb bodove za potvrdu plasmana u osminu finala morati tražiti u susretima protiv Porta i Gudmea.

PPD Zagreb je poveo je 3-1, no uslijedila su tri gola njemačkog prvaka za vodstvo 4-3. Gosti su u 12. minuti prvi puta stigli do dva gola prednosti (6-4), no Zagreb je uzvratio sa 3-0 za vodstvo 7-6. U nastavku prvog dijela gledali smo ravnopravnu igru sa sedam izjednačenja, no u samoj završnici Magdeburg je iskoristio nekoliko pogrešaka hrvatskog sastava i pobjegao na +2 (16-14).

Nažalost, u nastavku susreta hrvatski prvak nije uspio parirati njemačkom prvaku. Na otvaranju drugog dijela Magdeburg je prvi put na utakmici stigao do tri gola viška (17-14), u 36. minuti su gosti poveli sa 20-16, a u 46. već je bilo 26-20. Na koncu je završilo 31-25 za goste.

Magdeburg su do pobjede predvodili Kay Smits s devet i Lukas Mertens sa sedam golova, dok je Nikola Portner imao 11 obrana. Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Ivan Čupić sa šest golova, te Zvonimir Srna i Davor Ćavar sa po četiri gola. Odličan je na vratima bio Dino Slavić sa 15 obrana.

Preostala tri susreta iz skupine A su na rasporedu u četvrtak, a sastaju se Dinamo Bukurešt – GOG Gudme Veszprem – Porto, te Wisla Plock – PSG.

Na ljestvici vodi PSG sa 20 bodova, Magdeburg ima 18, Veszprem 16, a Gudme 13 bodova. Slijede Dinamo Bukurešt (11), PPD Zagreb (8), Wisla Plock (7) i Porto (3).

Hrvatski prvak neće imati previše vremena za odmor, jer već u nedjelju slijedi gostovanje u Portu i odgođeni susret 11. kola, dok će sljedeće srijede u posljednjem kolu natjecanja u skupini gostovati kod danskog Gudmea.

U skupini B Barcelona je bila uvjerljiva protiv Pick Szeged sa 35-25. Dika Mem, Ludovic Fabregas i Blaž Janc predvodili su Barcu sa po pet golova, a Luka Cindrić je postigao jedan pogodak. Kod Pick Szegeda najefikasniji je bio Mikloš Rosta s pet golova.Mario Šoštarić je zabio tri gola.

THW Kiel je pobijedio Celje Pivovarnu Laško sa 39-27. Njemački sastav je do šeste pobjede predvodio Danac Magnus Landin Jacobsen s devet golova, dok su hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak i Slovenac Miha Zarabec zabili po pet golova. Kod Celja najefikasniji su bili hrvatski rukometaš Ante Ivanković, te Matic Suholožnik i Mitja Janc sa po pet golova.

Pobjedu je upisao i Aalborg porazivši Elverum sa 31-24. Felix Claar je predvodio domaći sastav sa šest golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Daniel Blomgren sa šest golova. Hrvatski rukometaš Josip Vidović je zabio jedan gol za Elverum.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 25 bodova, Kielce ima susret manje i 20 bodova, dok Nantes i Kiel imaju po 14 bodova.