Rijeka zaradila 5,6 milijuna eura, Olympiacos, Celtic, Napoli, Sevilla i Maribor idu u LP

Nakon što je ispala iz Liga prvaka, Rijeka će natjecanje nastaviti u jednoj od skupina Europske lige. Plasman u najmasovniji europski kup Rijeci će donijeti 5,6 milijuna eura, dok bi plasmanom u Ligu prvaka zaradila najmanje 14,7 milijuna eura.

Hrvatski prvak je za ispadanje u play-offu Lige prvaka dobio tri milijuna eura, te još 2,6 milijuna eura za plasman u skupinu EL.

Pobjeda u skupini EL donosi dodatnih 360,000 eura, dok je bod je vrijedan 120.000. eura. U slučaju osvajanja prvog mjesta u skupini Rijeka bi zaradila još 600.000 eura, a drugo mjesto donosi 300.000 eura.

Ždrijeb skupina Europske lige održat će se u petak u Monacu u 13.00 sati.

Uz Olympiacos, u utorak su se u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka još plasirali Celtic, Napoli, Sevilla i Maribor.

Celtic je potvrdio svoje sudjelovanje u natjecanju po skupinama u Astani. Nakon što je škotski prvak prije šest dana na svom terenu svladao kazahstanskog sa 5-0, uzvrat je bio formalnost, a Astana je ostvarila utješnu pobjedu od 4-3 (1-1). Astana je povela autogolom Ajera (26-ag), na 1-1 poravnao je Sinclair (34) da bi početkom drugog poluvremena domaći sastav postigao tri pogotka i stigao do prednosti od 4-1 zahvaljujući Mužikovu (48) i Twumasiju (49, 69). Ipak, Celtic je do kraja susreta smanjio na 4-3 pogocima Ntchama (80) i Griffithsa (90).

Marin Tomasov odigrao je prvo poluvrijeme za Astanu.

Napoli je s dvije pobjede od po 2-0 i ukupnih 4-0 izbacio Nicu. Nakon pobjede na svom San Paolu u prvoj utakmici, Napolitanci su bili bolji i na Azurnoj obali pogocima Callejona (48) i Insignea (89). Marko Rog igrao je za Napoli od 71. minute, dok Ivan Strinić nije bio niti na klupi.

Sevilla je teže od očekivanog izbacila turski Istanbul Basaksehir s ukupnih 4-3. Nakon što je španjolski predstavnik u prvoj utakmici slavio sa 2-1, u uzvratnu na Sanchez Pizjuanu gosti su poveli preko Elije (17), izjednačio je Escudero (52),  a kada je Ben Yedder (75) doveo Sevillu u vodstvo činilo se da je pitanje ukupnog pobjednika riješeno. Ipak, Višća (83) je izjednačio na 2-2 i doveo turski sastav na jedan pogodak od prolaska. Ipak, nisu ga uspjeli i postići.

Zanimljivo je bilo i u Mariboru gdje je slovenski prvak golom Vilera (15) svladao Hapoel iz beer Sheve sa 1-0 i tako se plasirao u Ligu prvaka zbog pogotka u gostima jer je prvi susret prije šest dana završio pobjedom izraelskog sastava od 2-1.