REZULTATI PRIJATELJSKIH UTAKMICA: Remi Nizozemske i Njemačke, Austrije i Škotske te Švicarske i Kosova, BiH savladala Luxembourg a Španjolska Island

Brojne prijateljske nogometne utakmice odigrane su tijekom utorka, a u derbiju večeri, u Amsterdamu, Nizozemska i Njemačka su remizirali 1-1.

Gosti su poveli golom Thomasa Müllera u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, dok je na konačnih 1-1 izjednačio Bergwijn u 68. minuti.

Ostale najjače europske reprezentacije ostvarile su uvjerljive pobjede pa je tako Engleska s 3-0 bila bolja od Obale Bjelokosti. Strijelci su na Wembleyju bili Watkins, Sterling i Mings.

Još je uvjerljivija bila Španjolska koja je u La Coruni svladala Island 5-0. Morata i Pablo Sarabia su dali po dva pogotka, a jedan je dodao Yeremi Pino. Belgija je, pak, svladala Burkinu Faso 3-0 golovima Vanakena, Trossarda i Bentekea, dok je aktualni svjetski prvak Francuska nadjačala Južnoafričku Republiku 5-0. Dva gola je dao Mbappe, a po jedan Giroud, Ben Yedder i Guendouzi.

Ranije je Danska pobijedila na domaćem terenu, u Kopenhagenu, Srbiju s 3-0 u prijateljskom ogledu tijekom kojeg je stalne ovacije primao Christian Eriksen. Sjajni danski nogometaš se na istom mjestu, na Parken stadionu, srušio 12. lipnja prošle godine, na utakmici Europskog prvenstva protiv Finske. Doživio je srčani udar i prve slike, tada s terena, bile su krajnje kritične.

U međuvremenu se Eriksen uspio oporaviti od svega te se vratio nogometu, a vratio se i na ‘kobni’ travnjak. Odigrao je 80 minuta protiv Srbije uz stalno skandiranje s tribina, a sve je začinio pogotkom u 57. minuti za konačnih 3-0.

Rezultati prijateljskih utakmica:

Belgija – Burkina Faso 3-0 (Vanaken 16, Trossard 18, Benteke 75)

Bosna i Hercegovina – Luksemburg 1-0 (Džeko 86)

Engleska – Obala Bjelokosti 3-0 (Watkins 30, Sterling 45, Mings 90+3)

Nizozemska – Njemačka 1-1 (Bergwijn 68 / Mueller 45+1)

Sjeverna Irska – Mađarska 0-1 (Sallai 56)

Irska – Litva 1-0 (Parrott 90+7)

Španjolska – Island 5-0 (Morata 37, 40-11m, Pino 47, Sarabia 61, 73)

Turska – Italija 2-3 (Under 4, Dursun 83 / Cristante 35, Raspadori 39, 70)

Wales – Češka 1-1 (Colwill 34 / Souček 32)

Francuska – Južnoafrička Republika 5-0 (Mbappe 23, 76-11m, Giroud 34, Ben Yedder 81, Guendouzi 90+2)

Norveška – Armenija 9-0 (Haaland 24, 45+1, King 28-11m, 33, 59, Thorstvedt 30, Daehli 80, Sorloth 86, 90+1)

Katar – Slovenija 0-0

Izrael – Rumunjska 2-2 (Dabbur 57, 85 / Cicaldau 10, Man 23)

Austrija – Škotska 2-2 (Gregoritsch 75, Schoepf 82 / Hendry 28, McGinn 56)

Azerbajdžan – Latvija 0-1 (Gutkovskis 85)

Albanija – Gruzija 0-0

Bahrein – Bjelorusija 0-1 (Solovei 45+1)

Lihtenštajn – Farski otoci 0-1 (Johannesen 39)

Danska – Srbija 3-0 (Maehle 15, Lindstrom 53, Eriksen 57)

Finska – Slovačka 0-2 (Duda 38, Jirka 72)

Švicarska – Kosovo 1-1 (Lotomba 61 / Rashica 52)