Miralem Pjanić je zabio iz slobodnog a kasnije zaradio crveni akrton / Foto: RadioSarajevo.ba

REZULTATI KVALIFIKACIJE ZA EURO: BiH bila nadomak pobjede nad Grčkom; najuzbudljivije bilo u Baselu i Oslu

Nogometna reprezentacija BiH, koju vodi hrvatski trener Robert Prosinečki, u drugom kolu kvalifikacija za Euro 2020. odigrala je neriješeno 2:2 protiv reprezentacije Grčke. Igrači BiH su odlično otvorili utakmicu i već su nakon 15. minuta vodili s 2:0.

Edin Višća je doveo domaćine u vodstvo u 10. minuti od 1:0, da bi Miralem Pjanić u 15. minuti iskoristio slobodan udarac sa gotovo 30 metara i povećao vodstvo na 2:0. Međutim, i ovaj put se pokazalo kako je rezultat od 2:0 dosta varljiv.

Najprije je Šunjić u 65. minuti skrivio jedanaesterac nakoj čega su gost smanjili na 2:1. Samo minutu kasnije Pjanić je nakon grubog starta nad grčkim  igračem zaradio izravni crveni karton i isključenje. Kazna je stigla je u 85. minuti kada Dimitrios Kolovos glavom loptu šalje u rašlje nakon centaršuta sa strane.

Tako su Grci spretno i sretno odnijeti bod iz Zenice.

Danci za pamćenje

U istoj skupini Italija je pobijedila Lihtenštajn sa 6:0, dok su nogometaši Armenije doživjeli i drugi poraz izgubivši od Finske na domaćem terenu sa 0:2.

U derbiju skupine D, Švicarska je u Baselu do 84. minute vodila protiv Danske sa 3:0. A onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Danci su do kraja zabili tri zgoditka i rezultatom 3:3 bacili domaćine u očaj.

U drugom susretu iste skupine, Irska je pobijedila Gruziju sa 1:0.

Preokreti u Oslu

U skupini F derbi je odigran na Ullevaal stadionu u Oslu gdje su Norveška i Švedska također odigrali 3:3. Norveška je vodila 2-0 a onda su Šveđani napravili veliki preokret i poveli sa 3:2. U sudačkoj nadoknadi Norvežani su uspijeli izjednačiti na 3:3.

U istoj skupini Španjolska u gostima kod Malte slavila s 2:0 dok je dok Rumunjska u Cluju pobijedila Farske otoke s 4:1