KK Komusina Heiterbach / foto: B. Žepić

Nova pobjeda košarkaša Komušine,Komušina Haiterbach – BSG Ludwigsburg 89:84

U prepunoj Kuckuck sportskoj dvorani u Haiterbachu košarkaši Komušine su u predposljednoj utakmici Regionallige pružili odličnu igru i pobijedili jednog od kandidata za naslov prvaka BSG Ludwigsburg.

Gosti su krenuli agresivno i poveli 15:5 da bi Babić i Covington svojim serijom koševa uspjeli privesti prvu četvrtinu u svoju korist 22:19. U nastavku se rezultat stalno mijenja Gojko Bubalo s dvije trice dovodi Komušinu u vodstvo 37:34. Ubrzo Stojčević i Ley povisuju na 42:34. I u nastavku tempo nije popuštao, trener Marin Marić pokušavao je čestim izmjenama održavati visoki tempo igre. A po prvi put je za momčad Komušine iz Haiterbacha zaigrao i šesnaestogodišnji Petar Marić. Kada je Tim Altenbeck doveo Komušinu u vodstvo 73:69 dvorana je proključala i podrška publike se nije stišavala do završnih 89:84.

Jan Rupcic, KK Komusina Haiterbach / foto: B. Žepić

– Bila nam je ovo zasigurno najbolja utakmica ove sezone, protiv iznimno jakog protivnika smo pružili svoj maksimum. Igrali smo dobro i u obrani i u napadu te se iskupili pred našim navijačima za neke kikseve koje smo imali u zadnje vrijeme. Trener Marić je odlično vodio utakmicu, pročitao je Nijemce, igrači su ga pratili i sve nas oduševili. – rekao je nakon utakmice sportski voditelj KK Komušina Jan Rupčić.

Komušina Haiterbach je igrala u sastavu: Bubalo 21, Covington 16, Babić 13, Ley 13, Kopll, Ponjavić 6, Pieciek 6, Altenbek 5, Stojčević 2, Miličević 1, P. Marić i Aniobi.

Sljedeće subote 30. ožujka Komušina dočekuje PS Karlsruhe koji je na sedmom mjestu a tjedan poslije, u zadnjem kolu Komušina je slobodna. A prije tjedan dana na parket se u sastavu druge momčadi, poslije duge pauze nakon ozljede u natjecanju Bezirkslige pojavio Gojko Bubalo. Vratio se na najbolji mogući način postigavši 46 koševa. Druga momčad Komušine u seriji je od sedam uzastopnih pobjeda, posljednju 79:66 ostvarili su protiv trećeplasiranog TSG Balingen i nalaze se u sredini ljestvice, nakon što su jesenski dio okončali sa samo dvije pobjede.