REZULTATI KVALFIKACIJA: Ronaldo s dva pogotka slomio Irce, BiH se vraća s bodom iz Francuske

Reprezentacija Republike Irske imala je u rukama tri boda do 89. minute na gostovanju u Portugalu, a onda se ukazao Cristiano Ronaldo i s dva pogotka donio pobjedu domaćoj reprezentaciji.

Kapetan Portugala ostao je dužnik u prvom poluvremenu, kad je u 15. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Irci su u 45. minuti poveli pogotkom Johna Egana. Do 89. minute gosti su držali pobjedu u rukama, a onda je Cristiano Ronaldo pogodio za 1-1, da bi u šestoj minuti sučevog dodatka postigao i drugi pogodak. Oba gola je povratnik u Manchester United postigao glavom. Portugal je s 10 bodova vodeća reprezentacija u skupini A. Tri boda manje ima Srbija.

U skupini D reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila bod na gostovanju u Strasbourgu kod aktualnih svjetskih prvaka. Edin Džeko je bio strijelac vodećeg pogotka u 36. minuti. Francuzi su izjednačili četiri minute poslije preko Antoinea Griezmanna. Francuzi su od 51. minute bili s igračem manje, nakon isključenja Koundea.

Francuzi iz četiri utakmice imaju osam bodova, a Ukrajina je na drugom mjestu sa četiri. Bih iz tri utakmice ima dva boda.

U skupini G vodeća Turska ima osam bodova, ali je u duboko u sučevom vremenu domaćeg dvoboja s Crnom Gorom ispustila dva. Under i Yaziči su golovima u 9. i 31. minuti donijeli prednost od dva pogotka turcima. No, Marušić je u 40. minuti smanjio zaostatak crnogorske reprezentacije, da bi u sedmoj minuti sučevog dodatka Radunović pogodio za 2-2.

U istoj skupini po bod su osvojile Norveška i Nizozemska u međusobnom srazu u Oslu. Erling Haaland je u 20. minuti doveo domaću reprezentaciju u vodstvo, a Klaassen je u 37. minuti izjednačio.

Tako su Nizozemska, Crna Gora i Norveška ostali na jedan bod iza vodeće Turske u najneizvjesnijoj skupini europskih kvalifikacija, nakon četiri odigrana kola.

Europske kvalifikacije za SP 2022.
SKUPINA A
Portugal - Irska          2-1 (C. Ronaldo 89, 90+6 / Egan 45)
Luksemburg - Azerbajdžan  2-0 (Mica 8, G. Rodrigues 28-11m / Mahmudov 67)

1. Portugal     4    3    1    0    8-4   10
2. Srbija       3    2    1    0    7-5    7
3. Luksemburg   3    2    0    1    4-4    6
4. Irska        3    0    0    3    3-6    0
5. Azerbajdžan  3    0    0    3    2-5    0

SKUPINA D
Kazahstan - Ukrajina  2-2 (Valiuljin 74, 90+6 / Jaremčuk 2, Sikan 90+3)
Francuska - BIH       1-1 (Griezmann 40 / Džeko 36)

1. Francuska  4    2    2    0    5-2    8
2. Ukrajina   4    0    4    0    5-5    4
3. Finska     2    0    2    0    3-3    2
4. BiH        3    0    2    1    3-4    2
5. Kazahstan  3    0    2    1    3-5    2

SKUPINA F
Danska - Škotska      2-0 (Wass 14, Maehle 15)
Farski O. - Izrael    0-4 (Zahavi 12, 44, 90+2, Dabbur 52)
Moldavija - Austrija  0-2 (Baumgartner 45+1, Arnautović 90+4)

SKUPINA G
Latvija - Gibraltar    3-1 (Gutkovskis 50-11m, 85, Cigankis 89 / De Barr 71-11m)
Norveška - Nizozemska  1-1 (Haaland 20 / Klaassen 37)
Turska - Crna Gora     2-2 (Under 9, Yaziči 31 / Marušić 40, Radunović 90)

1. Turska      4    2    2    0    12-7    8
2. Nizozemska  4    2    1    1    12-5    7
3. Crna Gora   4    2    1    1     8-5    7
4. Norveška    4    2    1    1     5-4    7
5. Latvija     4    1    1    2     7-8    4
6. Gibraltar   4    0    0    4     2-17   0