Put od ponosa do sramote u St. Etienneu: Sačuvali su samo nadu za dalje! Hrvatska – Češka 2:2

I kraj je! Htjeli su kapetanu darovati bod, ali sačuvali su samo nadu za dalje. Hrvatska i Češka 2:2.
Što god da kažemo na kraju ćemo ispasti glupi. Više imaš mira kad igraš u gostima nego pred svojima, komenitrao je Ivan Rakitić nerede na tribinama.
 Nažalost, Češka je izjednačila 2-2.. Necid je dao gol u 90. minuti.
Hrvatska je izvrsno igrala do 76. minute. Ali onda su neki navijači ubacili baklje na teren i ostavili vrlo ružnu sliku o Hrvatskoj.  Europa je isčekivala, a  Clattenburg na nekoliko minuta prekinuo utakmicu.  Hrvatski reprezentativci su pokušali smiriti huligane, ali bezuspješno. Ovo nam nije trebalo!
U 76. minuti, Škoda koji je ušao s klupe, zabija gol i samnjuje rezultat na 2-1.  Svladao je Subašića i približio Češku Hrvatskoj. Čini se Češka se probudila.
 U 59. minuti gol zabija Ivan Rakitić. Savršeno je realizirao šansu koju mu je pripremio Brozović. Marcelo je ukrao loptu, izbacio Ivana pred Cecha koji je vrhunski poentirao.
U 37. minuti Perišić je sjajno zabio u lijevi kut Petra Cecha. Hrvatska vodi! Zasluženo!
Hrvatska i Češka igraju drugo kolo na Euru od 18 sati. Samo jedan bod dovaljan je Vatrenima za osminu finala.
Pobjedom idu u siguran prolaz dalje. Ako  večeras na stadionu Geoffroy Guichard, u St. Etienneu pobjede, hrvatska zabava ulicama  ovog francuskog grada je zajamčena.
Pogledajte kako izgleda  na samom mjestu događaja. Donosimo vam fotografije navijača koji bodre Vatrene u  St. Etienneu.