Prvu pripremnu utakmicu Croatia Greisheim okončala pobjedom

Nakon dva tjedna intenzivnih priprema nogometaši Croatie iz Griesheima odigrali su prijateljsku utakmicu protiv niželigaša TUS iz Greisheima i pobijedili 2-0. Golovima Manuela Nothnagela u 25. minuti i Lukasa Blessinga u 75. minuti Croatia Griesheim je potvrdila svoju nadmoć protiv momčadi TUS-a, koju nije bilo lako savladati prije svega zbog agresivnog pristupa igri domaćih, kao i blatnjavog terena praćenog lošim vremenskim uvijetima.

Sve bitno u današnjoj utkamicu događalo se sredinom dvaju poluvremena kada je posljednji red momčadi TUS-a činio pogreške koje su spretni vezni igrači Croatie vješto kažnjavali. Prvo je Manuel Nothnagel u 25. minuti iskoristio jednu grešku posljednje linije obrane TUS-a kada je domaći igrač propustio jednu visoku loptu koja dolazi do Nothnagela a ovome nije bilo teško savladati istrčalog vratara TUS-a.

Imala je momčad Croatie Greisheim do kraja poluvremena još nekoliko poluprilika koje nisu bile iskorištene ili ih je domaći vratar zaustavio. Pred sam kraj prvog poluvremena vidjeli smo jedan lijep i snažan udarac sa nekakvih 25 metara desnog beka Croatie Griesheim Mauricea Bickelhaupta, ali stativa je spriječila povećanje vodstva „Plavih“.

I drugi dio sureta Croatia Grieshim je suvereno kontrolirala te prijetila golu TUS-a, no loš i blatnjav teren ometao je pas igru Croatie te su brojni napadi završavali na visini protivničkog šesnaesterca. Točku na i današnjeg susreta postavio je u 75. minuti vezni igrač Croatie Griesheim Lukas Blessing koji je jednu loptu primljenu na protivničkoj polovini fino povukao te dobrim udarcem prebacio istrčalog vratara TUS-a.

Croatia Griesheim: Buljugija, Vujica, Pupić, Bickelhaupt, Moursi, Nazari, Blessing, Andrijević, Nothnagel, Farag, Smajović. Klupa(Pehar, Banović, Markota)