Croatia Mainz pobjednik turnira Udruge hrvatskih klubova srednje Njemačke

Croatia iz Mainza pobjednik je Zimskog malonogometnog turnir Udruge hrvatskih nogometnih klubova srednje Njemačke (UHNKSNJ). Na turniru, kojem je domaćin bila Croatia Obertshausen, je nastupilo šest klubova.

Igralo se po turnirskom sustavu „svak sa svakim“. Nakon što su svi odigrali po pet utakmica, prvo mjesto je osvojila Croatia Mainz koja je ostvarila dvije pobjede i tri neriješena rezultata te osvojila 9 bodova uz gol razliku 3:0. Drugo mjesto je osvojila Croati Griesheim sa osvojenih 8 bodova i gol razliku 6:4. Treće mjesto pripalo je Posavini Frankfurt, koja je osvojila 7 bodova uz gol razliku 5:4. Četvrto mjesto osvojila je momčad domaćina Croatia Obertshausen, peto mjesto pripalo je Croatiji Mannheim a šesto Hajduku iz Wiesbadena.

Prema riječima predsjednika Udruge hrvatskih nogometnih klubova srednje Njemačke Marka Pavića, turnir je odigran u prijateljskoj atmosferi bez ijednog incidenta. Većina momčadi je nastupila oslabljena neigranjem najboljih igrača. Neke su poput Posavine Frankfurt na turniru nastupile sa drugom momčadi.

Idući turnir UHNKSNJ se igra 11.lipnja u Wiesbadenu. Bit će to izlučni turnir za nastup na prvenstvu najboljih hrvatskih momčadi Njemačke, na popularnom TOP-u 12, koji se igra u Nürnbergu.