Predsjednik Pajda Luka Rakitić i trener Dejan Rakitić / Foto: Fenix

PRVO MJESTO NEDOSTIŽNO: Poraz Pajda iz Möhlina u derbiju kola kod “Anđela” iz Aaraua

FC Eagles Aarau –  NK Pajde  5:4  (3:1)

U natjecanju amaterske 2.švicarske Lige interregonal – skupina 5, Momčad Pajda iz Möhlina je u gostima kod drugoplasiranog Eagles Aarau doživjeli neugodan poraz koji ih je definitivno otpisao od osvajanje prvog mjesta koje izravno vodi u viši rang. Sada vodeća momčad FC Dietikon bježi četvrtoplasiranim Pajdama deset bodova.

Pajde nikako da uđu u seriju pobjeda. Utakmicu protiv FC Eagles dobro su otvorili golom u 7. minuti preko Edisa Čolića za 0:1. No, u 25. minuti domaćini stižu do izjednačenja na 1:1 . Samo deset minuta kasnije „Anđeli“ povećavaju vodstvo na 2:1. I kada se očekivao kraj prvog dijela, u sudačkoj nadoknadi (45+1) domaćini povećavaju vodstvo na 3:1.

U nastavku utakmice Pajde ne uspijevaju bolje povezati redove i domaćini u  61 minuti novim zgoditkom dolaze do vodstva od 4:1. Kada se očekivala katastrofa Pajda, hrvatska momčad se poput Fenixa diže iz pepela. Najprije Dušan Tešiće smanjuje na 4:2 da bi nakon 5:2 za domaćine uslijedila još bolja igra hrvatske momčadi. U zadnjih deset minuta vidjeli smo pravo izdanje Pajda. Nakon gola Fabia Donata za smanjenje rezultata na 5:3, Bojan Kalezić smanjuje tri minute prije kraja na 5:4. Nažalost, do kraja rezultat se nije promijenio iako su Pajde mogle i morale rezultatski proći bolje.

Sastav Pajda: Dejan Grmača, Fabio Donato, Roman Lehmann (C), Marko Bičvić, Enis Haxhijaha, Bojan Kalezić, Edis Volić (66.min.Rade Joksimović), Dino Dizdarević, Dušan Tešić, Josip Jukić (45.min. Dario Delpini ), Anto Franjić. Klupa: Mehadi Dahmani, Ernes Paden, Jonathan Tettey, Lovro Matić. Treneri: Dejan Rakitić i Patrick Ivanović.