Prvi proljetni poraz košarkaša prve momčadi Komušine

Od pet hrvatskih košarkaških klubova u okolici Stuttgarta, u prošlom kolu prva momčad Komušine Haiterbach ubilježila je prvi ovosezonski poraz u Regionalligi.

Nakon četiri proljetna kola Hrvati su doživjeli prvi poraz u gostima kod USC Heidalberg rezultatom 80:71 (40:31). Bio je to sudar susjeda u sredini ljestvice od 14 klubova. Komušina je prva došla u vodstvo od 0:2 da bi Nijemci (bivši prvoligaš) preokrenuli na 14:4. U drugom poluvremenu su sve riješili (65:52) i na kraju zasluženo pobijedili 80:71.

Oba hrvatska Bezirksligaša zabilježila su pobjede. Pričuve Komušine II su slavili kod TV Rottenburg 86:71 te su i dalje na trećem mjestu u Bezirksligi. Croatia Freudenstadt je pobijedila 74:57 na gostovanju kod TSV Holzgerlingen te je ostala na 4. mjestu.

Momčad Kreisligaša KSC Ehingen je bila slobodna a sljedeću utakmicu igraju 18. veljače kod zadnjeplasiranog VfL Sindelfingen s početkom u 18 sati. KSC je vodeći na ljestvici s dva boda prednosti.

Domagoj Buljan, Croatia Hawks

Pobjedu je ostvario i novi hrvatski prvoligaš Croatia Hawks ( Hrvatski sokoli) Stuttgart, koji se nalazi na trećem mjestu svoje Kreislige s dobrim izgledima da se u nastavku prvenstva umiješa u borbi za naslov.

U subotu 24. veljče Croatia Hawks gostuje u Backnangu kod TSG.

Fenix-magazin/Bono Žepić/Foto: Bono Žepić