Prve pripremne utakmice u Baden Württembergu odigrali hrvatski Bezirksligaši

S odigravanjem pripremnih utakmica za nastavak natjecanja za bodove u Baden Württembergu su otpočeli hrvatski klubovi iz Bezirkslige. Croatia Stuttgart je igrala sa Slavenom Möhringen a imanjak iz Reutlingena sa Landesligašem SSC Tubingen.

U Stuttgartu na igralištu s malo snijega Croatia je sa 7:0 bila bolja od B Kreisligaša HNK Slaven. Strijelci su bili Bokila 4, Mamusa, Ćosić i Ćurić po jedan. Omjer je pomalo previsok Slaven je jesenski doprvak i zasigurno, kada je spreman, vrijedi više.

U Tübingenu je SSC, koji se natječe u Landesligi u dobroj i ujednačenoj utakmici sa 3:2 bio bolji od Croatije iz Reutlingena. Povela je Croatija u 10. minuti golom Giamoranne, domaćini su poravnali četiri minute kasnije a u 23. minuti su poveli 2:1. Na 2:2 u 36. je poravnao Ante Galić. Pred sami kraj (85.) Beka je postavio konačnih 3:2 za SSC Tübingen.

Zanimljivo je da su Croatia i SSC Tübingen igrali u finalu zadnjeg kupa podsaveza Alb, i da je Croatia pobijedila 1:0. Slijedeće nedjelje će igrati još pet ili šest naših klubova dok mnogi još nisu ni počeli s treninzima. Pogotovu oni koji prve proljetne utakmice igraju u travnju.