PRVA PRVENSTVENA POBJEDA EINTRACHTA: U spektakularnoj golijadi Eintracht savladao Werder s 4:3, Jakić odigrao cijelu utakmicu

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni njemačke Bundeslige svladavši u Bremenu domaći Werder sa 4-3 u zadnjoj utakmici 4. kola.

Nakon što je Götze već u 2. minuti zatresao mrežu Werdera, domaća momčad je odgovorila pogocima Junga (14) i Bittencourta (17) te došla do prednosti od 2-1. No, već do kraja prvog poluvremena dogodio se novi preokret. Kolo Muani (32) i Lindstrom (39) su bili strijelci za vodstvo Eintrachta od 3-2. Gosti su u 48. minuti došli do dva gola prednosti pogotkom Sowa za 4-2. Konačnih 4-3 postavio je Fullkrug realiziravši kazneni udarac u sučevom dodatku (90+2).

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji desnog beka u momčadi Eintrachta, dok je Hrvoje Smolčić ostao na klupi za pričuve.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Köln i Stuttgart su odigrali dvoboj bez pogodaka.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa igrao je do 61. minute, kad je zamijenjen jer je Stuttgart u 56. minuti ostao sa desetoricom na terenu, nakon isključenja Pfeiffera zbog grubog prekršaja.

Vodeći Bayern i Union Berlin imaju po 10 bodova, a devet su ih sakupili Freiburg, Hoffenheim i Borussia Dortmund. Koeln je sa šest bodova na osmoj poziciji. Od 9. do 11. mjesta su se poredali RB Leipzig, Werder i Eintracht sa po pet bodova. Stuttgart na 12. poziciji predvodi skupinu od tri kluba koji imaju po tri boda.

Njemačka - 4. kolo
Köln - Stuttgart      0-0
Werder - Eintracht     3-4 (Jung 14, Bittencourt 17, Fullkrug 90+2-11m / Goetze 2, Kolo Muani 32, Lindstrom 39, Sow 48)

Odigrano u petak i subotu:
Freiburg - Bochum      1-0 (Grifo 48)
Hertha - Borussia D.   0-1 (Modeste 32)
Hoffenheim - Augsburg  1-0 (Geiger 39)
Mainz - Bayer L.       0-3 (Palacios 29, Frimpong 39, 41)
RB Leipzig - Wolfsburg 2-0 (Nkunku 5-11m, 90)
Schalke - Union B.     1-6 (Buelter 31-11m / Thorsby 6, Becker 36, 46, Haberer 45+3, Michel 87, 90)
Bayern - Borussia M.   1-1 (Sane 83 / Thuram 43)