S utakmice košarkaša Komušine

Prva pobjeda košarkaša Komušine

U trećem kolu svoje devete sezone igranja u Regionalligi košarkaši Komušine su zabilježili prvu pobjedu.

Startali su porazom 88:93 od novaka u ligi Titans Stuttgart, zatim teškog poraza kod USR Heidelberg 84:56 da bi sada puno toga popravil pobjedom 89:75 nad drugim novakom ES EK Karlsruhe.

U dobroj i zanimljivoj utakmici s obje strane gosti su prvu četvrtinu dobili 25:22.

U drugoj četvrtini uz glasnu podršku skoro pune dvorane, Komušina je igrala bolje, posebno veterani Sascha Keesselring i Slaven Ponjavić.

Sascha je sve začinio sa osam početnih poena a kasnije će mu se pridružiti mladi (17 godina) Petar Marić koji je prvi put zaigrao poslije zaliječene ozljede i često dizao gledatelje na noge koji su ga glasno bodrili.

Poslije odlaska trojice igrača iz prve postave u ljetnoj stanci Komušina je priključila prvoj momčadi isto toliko svojih juniora koji trebaju biti nositelji igre. Iako su u nastavku igrali bolje, razigrao se i prvi strijelac Mijo Babić (29 koševa). Zadovoljni trener Mario Marić je izjavio:

-Odigrali smo dobru utakmicu ali ne smijemo zaniemariti i trenutke slabosti kada je suparnik u dva navrata imao po 8:0 koševa. Olako primamo koševe na tome moramo raditi. Imamo dosta mladih igrača i par iskusnijih, kemija dobro štima. Doći će i bolji rezultati.

Za KK Komušina, pred 300 gledatelja u Kuckuk hale u Haiterbachu su nastupili: Babić 29, Kesselring 27, P. Marić 12, Ponjavić 12, Banožić 7, D. Miličević 2, Stojčević, J. Miličević, R. Marić i Krešić.

Slijedeću utakmicu igraju 12. listopada u 18 sati kod drugoplasiranog TSV Wieblingen koji je osvojio svih 6 bodova i jedan je od kandidata za naslov prvaka.