hajduk Split
Slavlje igrača Hajduka nakon pobjede u Gorici / Foto: Hina

PRVA HNL: Hajduk u gostima pregazio Goricu, Rijeka savladala Lokomotivu

U prvoj subotnjoj utakmici 22. kola Prve HNL Hajduk je pobijedio sa 4-0 (2-0) na gostovanju kod Gorice.

Splićani su poveli već u 3. minuti, kad je nakon ubačaja Krovinovića, a strijelac glavom bio portugalski stoper Ferro. Vodstvo Hajduka udvostručio je Marko Livaja u 39. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem. U 57. minuti je Livaja bio asistent, a Jan Mlakar strijelac za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Livaja u 82. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici.

Hajduk je došao do 12. pobjede u ovoj sezoni i sada ima 41 bod, dva manje od vodećeg Dinama i Rijeke.

Utakmicu je sudio Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelci: 0-1 Ferro (3), 0-2 Marko Livaja (39-11m), 0-3 Jan Mlakar (57), 0-2 Marko Livaja (82)

Hajduk je u utakmici protiv Gorice dosao do sva tri boda u Hina
Hajduk je u utakmici protiv Gorice osvojio sva tri boda / Foto: Hina

Rijeka – Lokomotiva 3-2

Nogometaši Rijeke došli su do prve pobjede u nastavku natjecanja Prve HNL svladavši u subotnjoj utakmici 22. kola zagrebačku Lokomotivu sa 3-2 (2-0).

Robert Murić je u 25. minuti donio vodstvo Riječanima izravnim pogotkom iz udarca iz kuta. Isti je igrač u 39. minuti još jednim preciznim udarcem pogodio za 2-0. Lokomotivi je nadu u preokret donio Marko Dabro golom za 2-1 u 58. minuti, ali je već u 60. minuti Haris Vučkić bio strijelac za 3-1. Konačnih 3-2 postavio je Sandro Kulenović u 79. minuti.

Rijeka se ovom pobjedom bodovno izjednačila s vodećim Dinamom. Obje momčadi imaju po 43 boda, ali zagrebačka momčad ima bolju gol-razliku i utakmicu manje.

Utakmicu na stadionu HNK Rijeka na Rujevici sudio je Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Robert Murić (25), 2-0 Robert Murić (39), 2-1 Marko Dabro (58), 3-1 Haris Vučkić (60), 3-2 Sandro Kulenović (79)

Pregled rezultata i ljestvice Prve HNL:

Prva HNL - 22. kolo
Gorica - Hajduk           0-4 (Ferro 3, Livaja 39-11m, 82, Mlakar 57)
Rijeka - Lokomotiva       3-2 (Murić 25, 39, Vučkić 60 / Dabro 58, Kulenović 79)