Robert Prosinečki / Foto: Hina

Prosinečki s BiH slavio u Belfastu protiv Sjeverne Irske, Duljević i Sarić strijelci za “Zmajeve”

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, koju vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, slavila je rezultatom 2-1 u Belfastu protiv Sjeverne Irske u susretu prvog kola grupe 3 lige B u Ligi nacija.

Domaćin je zaslužio barem bod u ovom susretu, međutim “Zmajevi” su odolijevali svim napadima i na kraju s dva gola došli do pobjede u debiju u Ligi nacija.

Odabranici Roberta Prosinečkog nisu briljirali, ali su ipak slavili osvojivši tri boda.

Domaćin je dominirao od prve minute, tijekom utakmice Sjeverni Irci su imali 67 posto posjeda lopte, uputili su 15 udaraca i imali čak 18 kornera, dok je BiH vrsta uputila pet udaraca i nije imala niti jedan korner. No, u rubrici golovi stajalo je 2-1 za Prosinečkog i njegovu ekipu.

Gosti su poveli u 36. minuti golom Harisa Duljevića koji je zatresao mrežu na sjajnog ubacivanje Edina Džeke s lijeve strane. U 64. minuti Craig Cathcart je poklonio gol gostima. Glavom je vraćao loptu svom vrataru Baileyju Peacocku-Farrellu, što je iskoristio Elvis Sarić postigavši pogodak za 2-0.

Domaćin je u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio preko Willa Grigga, a isti je igrač u zadnjim trenucima susreta mogao i zabiti za 2-2, ali je promašio loptu.