Reprezentacija Švicarske / Foto:Screenshot BZ

Liga nacija: Švicarska deklasirala oslabljeni Island sa 6:0

U susretu prvog kola skupine 2 najjačeg razreda Lige nacija, nogometna reprezentacija Švicarske je u St Gallenu deklasirala Island sa 6-0.

Švicarci su do poluvremena zabili dva gola, a potom u nastavku susreta su još četiri puta svladali islandskog vratara Hannesa Halldorssona.

Golove za Švicarsku zabili su Steven Zuber (13), Denis Zakaria (23), Xherdan Shaqiri (53), Haris Seferović (67), Albian Ajeti (71) i Admir Mehmedi (82). Islanđani su nastupili bez niza glavnih igrača među kojima je bio i kapetan Aron Gunnarsson, a momčad nakon SP-a u Rusiji gdje su zapeli u skupini s Hrvatskom, vodi Erik Hamren koji je naslijedio Heimira Hallgrimssona.

Posljednji put Islanđani su primili šest golova u lipnju 2004. izgubivši od Engleske 1-6. Međutim, to je daleko od rekordnog 2-14 poraza od Danske iz kolovoza 1967. U ovoj skupini još je i Belgija koja će u utorak gostovati u Reykjaviku.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je i Bjelorusija koja je u skupini 2 najslabijeg razreda natjecanja pobijedila San Marino 5-0. Strijelci su bili Igor Stasevič (4), Stanislav Dragun (26, 87), Anton Saroka (67-11m) i Juri Kovalev (90+1).

U Ligi C, skupini 2 Finska je pobijedila Mađarsku 1-0, a pogodak odluke zabio je Teemu Puki u sedmoj minuti.