Nogometaši Croatije Reutlingen

PROPUŠTENO FINALE: Croatia Reutlingen i Zrinski Waiblingen poraženi na svome terenu

U utakmicama polufinala kup natjecanja nogometnog saveza Württemberga oba hrvatska kluba, Croatia Reutlingen i Zrinski Waiblingen su poraženi na svome terenu i propustili su prigodu zaigrati u finalu.

O porazu Croatije 1:2 od gradskog rivala Young Boys predsjednik kluba Nikola Šolić nam je otvoreno i iskreno rekao:

-U dobroj i kvalitetnoj utakmici zasluženo smo poraženi, bolji je pobijedio. Mi smo poveli sjajnim golom Andrije Petkovića u 21. minuti, gosti su poravnali u 61. a pobjedu osigurali u 79. minuti. Zadnjih dvadeseta minuta smo sve bacili u napad imali smo i par povoljnih prigoda ali kada sve saberemo nemamo razloga za nezadovoljstvo. Nastupili smo bez polovice igrača koji su već u domovini na odmoru, pružili smo maksimum s ovim sastavom u kome su na klupi, između ostalih bili i dvojica igrača iz naše pričuvne momčadi koja se natječe u B Kreisligi.

O porazu 1:3 od jakog Bezirksligaša SV Unterweisach predsjednik Zrinskog Waiblingen koji se natječe u A Kreisligi, Stipica Gavran je isto tako iskreno priznao da su poraženi od boljeg i spremnijeg suparnika:

-Nastupili smo u vrlo „šarenom“ sastavu i pružili koliko smo mogli i sportski čestitali gostima na zasluženoj pobjedi. Utakmica je bila dobra i kvalitetna, stotinjak gledatelja nas je ispratilo pljeskom. Dan prije, u subotu smo organizirali prijateljsku utakmicu naša dva sastava veterana.

Pobijedio je 5:0 prvi sastav koji se natječe u Bezirksligi. Pričuve će od jeseni u B Kreisligi voditi Venco Vujica i Pero Nedić, dok će prvu momčad koja brani naslov prvaka u Bezirksligi po prvi put voditi Franjo Stajanović i Tomislav Vidačković. Puno je naših aktivnih nogometaša već na odmoru a najviše će ih otići slijedeće nedjelje kada počinju školski odmori – rekao nam je uvijek dobro obaviješteni Stipica Gavran, agilni predsjednik Zrinskog.