Igor Tudor (ILUSTRACIJA) / Foto: Ivo Cagalj / PIXSELL

PRIJATELJSKE UTAKMICE: Marseille remizirao kod Betisa, trener Tudor smatra kako je njegovoj momčadi potrebno još vremena da bude bolja

Španjolski prvoligaš Betis i Olympique Marseille remizirali su 1-1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u srijedu navečer nakon koje je trener gostiju Igor Tudor rekao da je njegovoj momčadi potrebno još vremena da zaigra kako on želi.

“Bila je to dobra utakmica, protiv dobrog suparnika. Kao što je rekao Betisov trener, bio je ovo dobar test za obje momčadi u kojem smo vidjeli određeni napredak”, izjavio je 44-godišnji Tudor na travnjaku stadiona Benito Villamarin u Sevilli. Njegova momčad je povela u 87. minuti pogotkom Milika, a izjednačio je Rodri u 90. minuti.

“Zadovoljan jesam, iako ne pogotkom koji smo primili u zadnjim sekundama. Kada je zadnja minuta trebaš ispucati loptu i završiti utakmicu. No igrači su htjeli, nastojali su zabiti, trudili su se”, rekao je Tudor. Hrvatski trener je 4. srpnja preuzeo klupu Marseillea koji je prošle sezone završio na drugom mjestu u francuskom prvenstvu.

“Pred nama je još dugačak put, radimo zajedno tek tri tjedna, pa nam je potrebno vremena. Ali mogu reći da sam vidio fragmente stvari koje želim vidjeti”, zaključio je Tudor koji je hrvatskog stopera Duju Ćaletu-Cara ubacio u igru u 71. minuti.

Real Sociedad, koji je lani bio šesti, na svom travnjaku je u srijedu navečer odigrao prijateljsku utakmicu s Osasunom u čijem je početnom sastavu bio hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir. Real Sociedad je pobijedio 1-0 pogotkom Aguirrea u 88. minuti. Budimir, koji se zbog nastupa za Hrvatsku u lipnju u Ligi nacija naknadno priključio pripremama, odigrao je prvo poluvrijeme.

Istodobno je u sjevernom gradu Soriji domaći trećeligaš Numancia ugostio Atletico Madrid, kao i svakog ljeta tijekom priprema. Atletico, kojem je to bila prva pripremna utakmica, slavio je 4-0 a među njegovim vratnicama u drugom poluvremenu našao se hrvatski vratar Ivo Grbić. Rezultat je tada već bio 3-0 za lani trećeplasiranu momčad Primere.

Sevilla je u svojoj trećoj pripremnoj utakmici pobijedila 6-0 francuskog prvoligaša Angers. U susretu odigranom u portugalskom gradiću Lagosu u igru je u 61. minuti ušao hrvatski veznjak Ivan Rakitić.