croatia griesheim
Nogometaši Croatije i Zrinskog u skoku/Foto:Fenix-magazin(DH)

PRIJATELJSKA UTAKMICA: Croatia Griesheim pobjedila Zrinski Heusenstamm 2-1

U pripremnoj nogometnoj utakmici Croatia Griesheim pobijedila je na svom terenu hrvatsku momčad Zrinski iz Heusenstamma rezultatom 2-1.

Golove za Croatiju Griesheim postigli su Kristijan Medved koji je u 25. minuti zatresao mrežu Zrinskog iz slobodnog udarca. Na 2-0 rezultat je povisio Mohamed Ogla u 44. minuti kada je jednu visoku dubinsku loptu uspio glavom zahvatiti i prebaciti istrčalog vratara Zrinskog.
Konačnih 2-1 postavio je igrač Zrinskog Hrvoje Josić u 89. minuti kada je jednu ubačenu loptu s boka glavom pospremio iza leđa vratara Croatije Henrika Metzgera.

Od samog početka utakmice nogometaši Croatije Griesheim nametnuli su visok ritam igre traživši put k mreži Zrinskog. Prvu priliku u 11. minuti propustio je iskoristiti povratnik u Croatiju Griesheim Jasmin Smajović kojeg je u kaznenom prostoru pronašao Ahmet Maman.

U 20. minuti kombinirali su u visini kaznenog prostora Ahmet Maman i Mateo Marković ali je udarac Matea Markovića završio u rukama vratara Zrinskog.

Nogometaši Zrinskog su prvu priliku priredili u 21. minuti kada je Danijel Leutar tukao iz slobodnog udarca na vrata Croatije Griesheim ali je sudac svirao prekršaj u napadu.

Nogometaši Croatie Griesheim/Foto:Fenix-magazin(DH)

Nogometaši Zrinskog su pokušavali dubinskim loptama koje je Danijel Leutar upućivao prema krilnim igračima napraviti nešto više u napadu ali nedostajalo je kvalitete u završnici.

Trener Croatije Griesheim Davor Petrinec na poluvremenu je zamjenio nekolicinu igrača davši šansu ljudima s klupe i to se osjetilo na igri hrvatske momčadi iz Griesheima.

Igra Croatije Griesheim izgubila je na intenzitetu i protočnosti lopte što je bio vjetar u leđa nogometašima Zrinskog koji su se oslobodili pritiska i počeli ozbiljnije prijetiti vratima Croatije Griesheim.

Do kraja susreta momčad Zrinskog uspjela je smanjiti vodstvo Croatije Griesheim.

Nakon utakmice trener Croatije Griesheim Davor Petrinec bio je zadovoljan prikazanim učinkom svojih nogometaša. Trener je dao šansu svim nogometašima koji mu stoje na raspolaganju a na njima je da izbore svoje mjesto u prvoj postavi Croatije Griesheim.

CROATIA GRIESHEIM: Metzger, Andrijević, Uysal, Mrkaljević, Medved, Marković, Maman, Ogla, Sarajlić, Smajović, Mlinarević.(Di Stefano, Barunov,Bihorčić,Avdić,Arslan,Badjie)

ZRINSKI HEUSENSTAMM: Minarik, Bašić-Lucić, Šarić, Vidić, Radman,Brajko, Krajina, Ćuić,Živković, Momčilov,Leutar.(Josić,Minarik,Zugai,Vračarić,Sisan)