Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

PREMIER LIGA: Uvjerljivih 4-1 Arsenala protiv Crystal Palacea

Nogometaši Arsenala lako su osvojili domaća tri boda u 28. kolu engleske Premier lige, s uvjerljivih 4-1 svladali su Crystal Palace.

Veliki korak prema novoj pobjedi Arsenal je napravio u prvom poluvremenu kada je stvorio prednost od dva pogotka. No, prije nego se počela tresti gostujuća mreža Crystal Palace je bio vrlo opasan pa se tako u uvodnom dijelu zatresao i domaći okvir vrata.

No, Arsenal je poveo u 28. minuti kada se Brazilac Martinelli lijepo oslobodio čuvara i iskosa pogodio u suprotno kut za 1-0. Lijepa je bila akcija i za drugi pogodak, a u 43. minuti Saka je povećao na 2-0.

Ako je i bilo neke dvojbe u svemu ona je definitivno nestala u 55. minuti kada je Švicarac Xhaka zabio i treći pogodak Arsenala čime je potvrđeno domaće slavlje. Do kraja susreta svaka je momčad postigla po jedan pogodak, Saka svoj drugi za domaćina, a Schlupp počasni za goste.

Uz utakmicu više od Manchester Cityja trenutačno Arsenal na vrhu ljestvice ima osam bodova više (69-61) od tog suparnika.

Prije ove utakmice došlo je do smjene trenera u Crystal Palaceu. Zbog loših rezultata morao je otići Patrick Vieira, a došao je Patrick McCarthy koji nije zaustavio negativan klupski niz. U posljednjih 12 ligaških utakmica Crystal Palace ima pet remija i čak sedam poraza.

Odgođene su tri utakmice ovog kola, u pitanju su susreti Liverpool – Fulham, Brighton – Manchester United i Manchester City – West Ham.

Premier liga, 28. kolo:

Arsenal – Crystal Palace 4-1 (Martinelli 28, Saka 43, 74, Xhaka 55 / Schlupp 63)

Subota:

Aston Villa – Bournemouth 3-0 (Douglas Luiz 7, Ramsey 80, Buendia 89)

Brentford – Leicester 1-1 (Jensen 32 / Barnes 52)

Southampton – Tottenham 3-3 (Adams 46, Walcott 77, Ward-Prowse 90+3-11m / Porro 45+1, Kane 65, Perišić 74)

Wolverhampton – Leeds 2-4 (Jonny Castro 65, Cunha 73 / Harrison 6, Ayling 49, Kristensen 62, Rodrigo 90+7)

Chelsea – Everton 2-2 (Joao Felix 52, Havertz 76-11m / Doucoure 69, Simms 89)