Navijači Eintrachta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (D. Konta)

BUNDESLIGA: Juranovićev Union Berlin pobijedio Eintracht

Nogometaši Union Berlina slavili su pred svojim navijačima u ogledu 25. kola Bundeslige, pobijedili su s 2-0 Eintracht iz Frankfurta.

Bodove je domaćin, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović, osigurao golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Khedira pogodio suparničku mrežu u 53. minuti, dok je konačnih 2-0 postavio Behrens pogotkom u 75. minuti. S ova tri boda Union Berlin se vratio na treće mjesto ljestvice, dok je Eintracht ostao šesti.

Ovo je bila prva pobjeda Union Berlina nakon pet utakmica u nizu, u svim natjecanjima, bez slavlja. Prije ovog susreta u Bundesligi je berlinski Union imao dva remija i poraz, dok je u Europskoj ligi upisao remi i poraz od belgijskog Union St. Gilloisa i pritom ispao u osmini finala.

Za goste je cijelu utakmicu odigrao Hrvoje Smolčić, dok je Kristijan Jakić ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

Bundesliga, 25. kolo:

Union Berlin – Eintracht 2-0 (Khedira 53, Behrens 75)

Bayer – Bayern (17.30 sati)

Mainz – Freiburg (19.30 sati)

Subota:

Hoffenheim – Hertha 3-1 (Kramarić 24-11, 37-11m, Bebou 51 / Jovetić 90+2)

Bochum – Leipzig 1-0 (Mašović 48)

Augsburg – Schalke 1-1 (Maier 51 / Buelter 90+3-11m)

Stuttgart – Wolfsburg 0-1 (Marmoush 56)

Borussia (D) – Koeln 6-1 (Guerreiro 15, Haller 17, 69, Reus 32, 70, Malen 36 / Selke 42)