Veliki broj hrvatskih navijača pratio je utakmicu u St.Gallenu / Foto: Fenix (Preslik NovaTV)

PREKINUTA SERIJA PORAZA: Hrvatska u St.Gallenu savladala Švicarsku, Brekalo i Pašalić preokrenuli rezultat

U prijateljskom susretu igranom pred 4.500 gledatelja na stadionu Kybunpark u St. Gallenu hrvatska nogometna reprezentacija je pobijedila Švicarsku sa 2-1 prekinuvši niz od dva uzastopna poraza.

Švicarska je povela golom Marija Gavranovića u 31. minuti, no svjetski doprvaci su okrenuli rezultat golovima Josipa Brekala (42) i Maria Pašalića (67).

Nakon dva poraza u nizu od Portugala (1-4) i Francuske (2-4), Hrvatskoj je prijetilo da tek drugi put u povijesti izgubi tri utakmice u nizu. To joj se dogodilo jedino uoči SP-a u Njemačkoj 2006. kada je izgubila prijateljske utakmice s Poljskom (0-1) i Španjolskom (1-2), a potom otvorila SP porazom od Brazila (0-1).

Švicarska je povela u 31. minuti golom napadača zagtrebačkog Dinama Marija Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na ubačaj Granita Xhake. Bio je to njegov osmi gol u švicarskom dresu, a čak treći protiv Hrvatske. Dva je zabio u pobjedi 4-2 u Splitu 2012. Gavranović je sedam minuta ranije imao zicer kada je sam izašao ispred Dominika Livakovića, no njegov klupski kolega je sjajno obranio.

Luka Modrić je ušao u drugom poluvremenu / Foto: Fenix (Preslik NovaTV)

Hrvatska je prvu pravu priliku imala u 36. minuti, no Petković je bio neprecizan. Ipak, šest minuta kasnije Brekalo je izjednačio na sjajnu povratnu loptu Bradarića. “Vatreni” su preokrenuli rezultat u 67. minuti prvijencom Marija Pašalića u hrvatskom dresu. Pašalić je i začeo akciju odigravši za Budimira koji je odigrao povratnu loptu, a Pašalić dotrčao iz drugog plana i poslao loptu u gol.

Bio je to četvrti hrvatsko – švicarski međusobni susret nakon proglašenja neovisnoti i prva pobjeda naše reprezentacije. Na Euru 2004. bilo je neriješeno (0-0), a Švicarska je pobjedu upisala u prijateljskoj utakmici 2012. u Splitu (4-2), dok je u prijateljskoj utakmici 2014. godine, također odigranoj u St. Gallenu, bilo 2-2.

Hrvatska reprezentacija se u četvrtak vraća u Zagreb gdje će se nastaviti pripremati za nastavak Lige nacija i utakmice protiv Švedske (11. listopada) i Francuske (14. listopada) na stadionu Maksimir.

“Vatreni” se nakon dva kola skupine 3 elitnog razreda natjecanja nalaze na začelju skupine s dva poraza i razlikom pogodaka 3-8. Švedska je također, startala s dva poraza, dok Francuska i Portugal imaju po šest bodova.