BayArena u Leverkusenu (ilustracija) / Foto: Fenix

POVEĆALI BODOVNU PREDNOST NA 11 BODOVA: Bayer u Leverkusenu savladao Mainz s 2:1

Nogometaši Bayera pred svojim su navijačima u Leverkusenu svladali Mainz s 2-1 (1-1) u prvoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige i tako došli do 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bayern.

Prvi pogodak za vodeću momčad njemačkog prvenstva protiv predzadnjeg Mainza postigao je Granit Xhaka već u 3. minuti. No, gosti su samo pet minuta poslije izjednačili preko Dominika Kohra. Tri boda Bayeru donio je Robert Andrich golom u 68. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve domaće momčadi.

Bayer je 19. pobjedom došao do 61 boda. Drugoplasirani Bayern je na 50 bodova s jednom utakmicom manje. Mainz je s 15 bodova ostao na 17. mjestu.