POTVRDA VRIJEDNOSTI: SC Croatia Mülheim savladala u gostima favorita prvenstva rezultatom 0-2

SC Croatia Mülheim – TuRa 88 Duisburg 0:2 (0:0)

U sedmom kolu Kreislige A, Croatia iz Mülheima odigrala je jednu od najboljih utakmica ove sezone i u gostima pobijedila jednog od favorita prvenstva momčad TuRa 88 Duisburg sa 0:2. Na taj način je hrvatska momčad pokazala kako trenutačno mjesto na ljetvici (13.) nikako nije mjerilo njihove kvalitete.

Bila je to utakmica u kojoj je Croatia odigrala mudro i taktički tako da nije dopustila domaćinima mnogo prostora, a tako ni mogućnosti da ozbiljnije ugroze vrata vratara Ivića.

Prvo poluvrijeme proteklo je dosta oprezno sa nekoliko poluprilika sa jedne i druge strane tako da je rezultat na poluvremenu ostao 0:0.

Od samog početka drugog dijela Croatia je pokazala više želje za pobjedom pa je sa više rizika krenula naprijed. To se i isplatilo jer su riješili pobjednika ovog susreta u 5 minuta. Najprije je Stjepan Filipović u 50.minuti pogodio za vodstvo hrvatskog kluba da bi u 55.minuti Andre Broel zabio za konačnih 2:0 u korist Croatie.

Ovo je bila jako bitna pobjeda Croatije gledajući na osvojena 3 boda ali i igrom koju su pokazali te potvrdili da se mogu nadigravati sa vodećim momčadima ove lige.

Croatia sljedeći nastup ima u zaostaloj utamici u četvrtak 04.listopada u gostima kod DJK Wanheimerort sa početkom u 19:30 sati te u nedjelju 07.listopada dočekuje na svom terenu SV Heissen. Početak ovog susreta je u 15 sati.

SC Croatia Muelheim: I.Ivić, Šimić, Oroz, Falkenstein, Lo Bue, Pahner, Broel, Fofana, R.Ivić, Filipović, klupa; Akcay, Vrkić i Weidenbruch, trener D. Autieri. Strijelci za Croatiju Stjepan Filipović i Andre Broel.

Vrijedno je napomenuti da je B-jugend Croatie Muelheim osvojila prvi bod u Niederrheinligi (Druga njemačka liga tog uzrasta) odigravši 1:1 u gostima protiv SG Unterrath.