Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

POTPORA MLADOM HRVATSKOM REPREZENTATIVCU: Igrači Hamburga pogodak posvetili Mariju Vuškoviću

Nogometaši Hamburga svladali su Nürnberg 3-0 u susretu 23. kola druge njemačke lige, a prvi pogodak posvetili su svom donedavnom suigraču, mladom hrvatskom reprezentativcu Mariju Vuškoviću.

Nakon što je Francuz Jean-Luc Dompe u 19. minuti postigao prvi pogodak na susretu, lijepo zabivši iz slobodnog udarca, prvo je vodstvo proslavio sa suigračima i navijačima, a potom je dotrčao do domaće klupe za pričuve.

Uzeo je dres Vuškovića te ga visoko podignuo prema navijačima kao znak podrške nekadašnjem igraču Hajduka koji se i dalje bori kako bi dokazao svoju nevinost oko optužbi za uzimanje dopinga.

Vušković za Hamburg ne igra od studenoga prošle godine kada je bio pozitivan na eritropoetin, s tim da je i B uzorak potvrdio prvotni nalaz.

Vušković se zbog toga suočava s teškom kaznom, ali i dalje vjeruje u svoju nevinost te je pokušava dokazati na sudu.

Za to vrijeme njegov Hamburg juri prema povratku u Bundesligu. Novom pobjedom se učvrstio na drugom mjestu ljestvice te ima bod manje, ali i utakmicu više, od vodećeg Darmstadta.

Trećeplasirani Heidenheim ima pet bodova manje od HSV-a.

Kasnije tijekom subote derbi će odigrati Heidenheim i Darmstadt.