Badelj nastupio u potopu HSV-a, autogol Kreilacha

Sušac i Iličević nisu nastupili dok je Badelj igrao od 46. minute

Dynamo Dresden, Član druge Bundeslige, na svom Rudolf-Harbig stadionu pred 15 tisuća gledatelja potopio je u prijateljskom susretu Bundesligaša HSV – 4:0. Treneri obje momčadi nisu izveli najjače sastave, a stoper Adam Sušac, donedavni igrač Rijeke, a sada Dynama, nije nastupio.

Dynamo je na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću (1:0), a iako je HSV-ov trener Thorsten Fink u nastavku već od 46. minute u igru ubacio Milana Badelja, Van der Vaarta i Rudnevsa to nije pomoglo Hamburžanima. Štoviše, momčad iz Dresdena potopila ih je postigavši još tri pogotka u razdoblju od deset minuta (od 55. do 65. minute). Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević nije nastupio za HSV.

Dodajmo i kako je Sušac u 2. kolu Druge Bundeslige na gostovanju kod Bochuma (1:1) odigrao cijeli susret. Ostali rezultati 2. kola: Aalen – Greuther Furth 0:2, Bielefeld – Union Berlin (Kreilach igrao do 66. minute) 1:1, Kaiserslautern – Ingolstadt (Mijatović nije nastupio) 3:1, Aue – Sandhausen 1:0, Karlsruhe – St. Pauli 0:0, 1860 Munchen (Tomasov igrao od 57. minute) – FSV Frankfurt 2:1, Cottbus (Banović igrao cijeli susret i asistirao za treći pogodak; Rivić i Buljat nisu igrali) – Paderborn 4:0, Koln (Jajalo igrao prvo poluvrijeme i dobio žuti karton) – Fortuna Dusseldorf (Paurević nije nastupio) 1:1.

Poredak: Greuther Fürth, Kaiserslautern, Aue po 6 bodova, Bochum, Fortuna Düsseldorf, St. Pauli, Karlsruher po 4…

Spomenimo i kako je Damir Kreilach, veznjak Union Berlina, u remiju (2:2) s poljskim niželigašem Flotom igrao do 63. minute te postigao autogol.  (ha)