POSLUŽILA KAO PRIPREMNA ZA DOIGRAVANJE: Raspucani igrači Hajduka Wiesbaden sa 7:1 “razbili” MZ-Konstheim

U utakmici Kreislige Wiesbaden, Hajduk je upisao visoku 7:1 pobjedu protiv MZ-Konstheima.

SV Hajduk Wiesbaden – TuS MZ-Kostheim 05 | 7:1 (2:1)

U utakmicu su priliku dobili igrači koji nisu upisali zapaženiju minutažu u proteklim utakmicama. Hrvataka je momčad zasluženo već nakon 10. minuta došla do vodstva, nakon što se Josip Jurić probio sa desne bočne pozicije prema samom protivničkom šesnaestercu, te nesebično asistirao Borasu, koji rutinski zabija svoj 25. pogodak sezone!

Kostheim vraća rezultat u neizvjenost kaznenim udarcem u 21. minuti nakon igranja rukom Hajdukove obrane. U 27. minuti Damjan Briševac vraća vodstvo, nakon sjajnog prodora i direktnim šutem s ruba šesnaesterca poslje duplog dodavanja sa Borasom. Čekalo se sve do 59. minute kada Orlović centaršutem iz kornera pronalazi Robu Parlova, koji lijevom nogom pogađa suprotno rašlje za 3:1. Poslje toga gola, protivnik je izgubio dah dok je hrvatska momčad doživjela uzlet. U 61. minuti Sergej Herman iz okreta desnim volejem pogađa suprotno rašlje protivničkog gola za još jedan eurogol i vodstvo od 4:1.

U 63. minuti onda ulaze Asenov, Dimitrov i Terzić u igru. Terzić samo osam minuta nakon ulaska u igru na još jedno sjajno dodavanje Jurića iz prve pogađa golmanov suprotni kut za 5:1. Dimitrov u 76. minuti sjajnim lobom preko protivničke obrane pronalazi ponovno Damjana Briševca, koji matira protivničkog golmana za 6:1 Za konačni rezultat su se onda pobrinuli asistent Komušanac i strijelac Boras, nakon još jedne sjajne akcije. Ovo je ujedno bio i 26. pogodak sezone najboljeg strijelca Hajduka!

Razigrani i raspucani Hajduk je s ovom visokom pobjedom naznačio, da se itekako ozbiljno misli i priprema za doigravanje.

Sastav Hajduk Wiesbaden: 01. Nikola Jurić, 02. Ivan Marić, 03. Mateo Krišto, 05. Robert Parlov, 06. Aldrean Komušanac, 07. Sergej Herman, 08. Ivan Orlović, 11. Ivan Boras, 12. Theofanis Lempesopoulos, 13.  Ante Terzić, 15. Josip Jurić (09. Ante Terzić, 10. Žarko Asenov, 14. Ivan Dimitrov).

Strijelci za Hajduk: 1:0 (1.0) |Ivan Boras (dodavač Josip Jurić), 2:1 (27.) |Damjan Briševac (ass. Ivan Boras),
3:1 (59.) |Robert Parlov (ass. Ivan Orlović), 4:1 (61.) |Sergej Herman (ass. Damjan Briševac), 5:1 (71.) |Ante Terzić (ass. Josip Jurić), 6:1 (76.) |Damjan Briševac (ass. Ivan Dimitrov), 7:1 (88.) |Ivan Boras (ass. Aldrean Komušanac)