nogomet
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

POSLJEDNI SUSRET 21. KOLA: Mainz na gostovanju srušio Bayer Leverkusen

U posljednjem susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 3-2 ostvarivši treću pobjedu u zadnja četiri kola.

Mainz je imao 1-0 i 2-1, Bayer se dva puta vraćao, ali ne i treći put.

Počelo je domaćim promašajem kaznenog udarca u 23. minuti. Edmond Tapsoba je pucao, ali je gostujući vratar Finn Dahmen obranio. Tri minute kasnije Mainz je poveo golom Anthonyja Cacija, no u 32. minuti je Nadiem Amiri izjednačio.

U posljednjim trenucima prvog dijela Mainz ponovo dolazi do prednosti, a pogodak je postigao Leandro Barreiro.

Patrick Schick još jednom vraća “apotekare” izjednačivši na 2-2 u 59. minuti. Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se u 82. minuti kada je Amine Adli skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton. Marcus Ingvartsen je pucao i pogodio za vodstvom Mainza od 3-2. U preostalom vremenu Bayer je pokušo osvojiti barem bod, ali nije uspio upisavši treći poraz u zadnja četiri kola.

U ranije odigranom susretu Borussija Dortmund je pobijedila berlinsku Herthu sa 4-1 probivši se na drugo mjesto Bundeslige.

Borussija je iskoristila kikseve Bayerna i Union Berlina, te pobjedom protiv Herthe dostigla najveće suparnike za naslov prvaka.

Sada sve tri momčadi imaju po 43 boda, no Bayern je prvi zbog najbolje razlike pogodaka, Borussija je druga, a Union Berlin je sada treći.

Borussija je povela u 27. minuti golom Karima Adeyemija, a pet minuta kasnije Donyell Malen je povisio na 2-0. Berlinski sastav se vratio u igru smanjivši u 47. minuti preko Lucasa Tousarta, no u 77. minuti je Marco Reus lijepo zabio iz slobodnog udarca za 3-1. Točku na “i” postavio je Julian Brandt u 90. minuti.

Filip Uremović je za Herthu igrao do 68. minute, dok Ivan Šunjić nije nastupio.

U prvom nedjeljnom susretu Union Berlin je propustio preuzeti vrh ljestvice odigravši 0-0 protiv fenjeraša Schalkea.

Berlinskom sastavu su trebala tri boda kako bi preskočio Bayern, no nisu uspjeli. S mršavih 0-0 dostigli su Bavarce, ali ne i prestigli.

Momčad Švicarca Ursa Fischera je ovim rezultatom prekinula niz od četiri uzastopne pobjede, dok je Schalke upisao već četvrti uzastopni remi rezultatom 0-0.

Union je sveukupno ostavio bolji dojam, međutim nedovoljno za pobjedu. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović nije nastupio za domaći sastav.

Bayern i dalje vodi na ljestvici sa 43 boda koliko imaju Borussija Dortmund, te Union Berlin.

Schalke je na začelju sa 13 bodova, šest manje od zone spasa.

REZULTATI:
Union Berlin – Schalke 0-0
Borussia Do. – Hertha 4-1 (Adeyemi 27, Malen 32, Reus 77, Brandt 90 / Tousart 47)
Bayer Leverkusen – Mainz 2-3 (Amiri 32, Schick 58 / Caci 26, Barreiro 45+4, Ingvartsen 82-11m)
U subotu:
Borussia Mon. – Bayer 3-2 Stindl 13, Hofmann 55, Thuram 84 / Choupo Moting 35, Tel 90+3)
Wolfsburg – RB Leipzig 0-3 (Forsberg 14, Laimer 85, Szoboszlai 90+2)
Bochum – Freiburg 0-2 (Gregoritsch 39, Höler 51)
Stuttgart – Koln 3-0 (Dias 9, SOSA 59, Coulibaly 74)
Eintracht – Werder 2-0 (Friedl 7-ag, Muani 52)