Jedini zgoditak za Croatiju postigao je Marko Marić / Foto: Fenix Magazin

POSLJEDICA GODIŠNJIH ODMORA: Kombinirani sastav Croatije Frankfurt pretrpio poraz u 1. prvenstvenom kolu

FC Croatia Frankfurt – SV Griesheim Tarik 1:5 (1:2)

U prvom prvenstvenom kolu Kreisoberlige Frankfurt, nekompletna Croatia je na vlastitom igralištu doživjela težak poraz od gostiju iz Griesheima od 1:5. Zbog godišnjih odmora trener Croatije Danijel Konta je morao kombinirati momčad od raspoloživih igrača prve momčadi, povratnika i igrača druge momčadi.

U nedostatku obaju vratara, Konta je u pomoć je morao zvati ranijeg svog pomoćnika i prvog vratara Croatije Darija Ištuka. Ištuk je izišao u susret Croatiji, iako ne trenir redovito. Unatoč pet primljenih zgoditaka nije branio loše.

Nekompletna i neuigrana momčad Croatije se dobro držala prvo poluvrijeme kada je do 33. minute imala 1:1. Izjednačujući zgoditak postigao je Marko Marić na dodavanje Solde. No, gosti su s(p)retno u 41. minuti poveli sa 1:2 i tako stvorili prednost za nastavak utakmice.

Dario Ištuk ponovno na vratima Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

U drugom poluvremenu, u 52. primljen je novi zgoditak da bi potpuni poraz bio doživljen nakon nove dvije greške i nova brzinska dva zgoditka u 61. i 62. minuti.

Croatia: Dario Ištuk, Josip Puljić, Bračić (od 68. Ilinković), Andrić, Stipe Vidović, Marko Marić, Soldo, Lovrić, Duvnjak (od 64.  Todorić), Hrskanović, Zvonimir Dolić (od 64. Jerković)

Uvjerljiva pobjeda druge momčadi Croatije Frankfurt

FC Croatia II – SG Praunheim II 6:2

Druga momčad Croatije ubilježila je uvjerljivu pobjedu od 6:2 nad momčadi Praunheima od 6:2. Trostruki strijelac bio je Todorić, dva zgoditka je postigao Sičenica dok je jedan zgoditak postigao Vidović.

Periša, Todorić (od 22. Romić), Ivan Grančić, Budimir, Max Jochim, Ilinković, Sičenica (od 22. Hustić), Vidović, Galić, Tomić, Ivan Granči (Grana).

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 12.kolovoza protiv SV Blau Gelb. Utakmice se igraju u 13,00 i 15,00 sati na igrališti u Ginnheimu (Adresa: Ginnheimer Wäldchen 2-4, Frankfurt)