Igrači Posavine zaslužili su više od 2-2 protiv Westenda

Posavini Frankfurt samo bod kod Westenda, Piljić strijelac već treću utakmicu zaredom

SG Westend – FC Posavina Frankfurt 2:2 (1:1)

U utakmici punoj prekida i oštrih startova, te s jednim žuto-crvenim kartono u 86. minuti za igrača domaćina, Posavina je na gostovanju kod Westenda, za kojeg igra većina igrača iz BiH i Sandžaka, odigrala neriješeno 2:2.

Na samom početku utakmice momčad trenera Marijana Madžarevića nije ušla dobro. Iskusni igrači Westenda iskoristili su neodlučnost obrane Posavine i već u 6. minuti poveli sa 1:0. Nakon tog pogodka, domaćin se sve više i više povlačio na svoju polovicu terena te pokušavao igrati na kontre. Posavina je stvarala prilike, a prvu je u 29. minuti realizirao Stjepan Piljić, napadač koji je u posljednje  tri utakmice zabio tri gola, u svakoj po jedan.

Nakon poluvremena opet ista slika. Domaćini koriste previd Mate Dukića i njihov najbolji igrač Tahirović u 52. minuti zabija za vodstvo Westenda od 2:1. Posavina nakon toga ubacuje u višu brzinu. Domaćini sve teže zatvaraju prilaze svom golu. Navijači Posavine to osjećaju i navijanjem nose svoje igrače. Nakon što je Ante Peko promašio stopostotnu prilike s 5 metara, u 69. minuti Posavina stiže do izjednačenja 2:2. Strijelac je Franjo Oršolić, kojemu je to prvi zgoditak nakon oporavka od ozljede.

Prvi zgoditak Franje Oršolića nakon oporavka od ozljede

Fizički slabiji domaćini do kraja utakmice su prekršajima i razvlačenjem igre pokušavali održati neriješen rezultat. Zbog njihove agresivnosti, koju su iskazali i u prošloj utakmici protiv Croatije Frankfurt, sudac utakmice protiv Posavine je imao tešku zadaću. Posavina je stvorila još nekoliko prilika a najveću je pred kraj utakmice imao Bojan Pupčević koji je iz neosredne blizine promašio čitav okvir vratiju. Šteta da Posavina, u utakmici u kojoj je bila bolja, nije uzela više od boda.

Sastav: Dario Iljazović – Mario Pejić, Sasa Čančarević, Dejan Matić, Marin Bago (C) – Mario Krajina (od 57. Franjo Oršolić), Mato Dukić (od 82. Bojan Pupčevic), Ante Peko, Stjepan Piljic – Danijel Koturić – Anto Peji. Klupa za rezerve: Danijel Pavić (v) i Patrik Pejić.

Sljedeću nedjelju, na igralištu Posavine u Riederwaldu u 15,00 sati, igra se drugi hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu u kojem Posavina dočekuje momčad Tempa. Druga momčad Posavine igra također derbi utakmicu protiv bošnjačke momčadi KSV Bosnien II. Ta utakmica se igra s početkom u 13,00 sati.