Posavina osvojila bod u Niederradu, sudac nije svirao očiti kazneni udarac za hravtsku momčad

TSG Niederrad – FC Posavina Frankfurt 0:0 ( 0:0 )

Posavina Frankfurt je u nedjelju na gostovanju u Niederradu osvojila jedan bod a vrlo lako je mogla i sva tri. Bila je to utakmica u kojoj su se u derbiju začelja sastale 13. plasirana protiv 14. plasirane momčadi, a u kojoj sudac nije bio na visini.

Utakmica je počela dosta s greškama jer su obje momčadi igrale u grču zbog važnosti utakmice. U prvom poluvremenu ni nije bilo nekih velikih prilika jer se velika borba vodila na sredini terena.

Nakon poluvremena Posavina ubacuje u višu brzinu i stiže do svojih prilika ali vratar momčadi Niederrada izvrsno reagira i brani. Nakon sto Danijel Koturic ulazi u šesnaesterac, tu ga protivnički igrač ruši i sudac je bio jedini koji to nije vidio. Čak su i momaćini priznali da je to bio čisti penal. Ali ništa nije bilo od toga tako da je utakmica zvršila bez zgoditaka.

-Bila je o teška utakmica u kojoj su bodovi bili važni i nama i protivniku. Ali, idemo dalje. Ništa nije izgubljeno jer imamo još 10 utakmica i isto toliko prilika za osvajanje bodova, kaze trener Mladen Pejić.

Sastav: Nikola Vincetic – Marin Bago, Sasa Cancarevic, Ivan Vorgic, Mario Pejic – Stjepan Piljic (od 80. Patrik Udovicic), Mato Spijonjak, Miroslav Baotic, Mario Krajina – Dragan Budimir (od 56. Franjo Orsolic), Danijel Koturic (od 42. Misel Alsic). Pričuvni vratar Dario Iljazović.

Druga momčad Posavine je pobijedila u gostima drugu momčad Niederrada sa 2:3. Golove su postigli 0:1 Franjo Kesic 7. minuta, 1:2 Patrik Pejić 32. minuta i 1:3 Franjo Kesić u 43. minuti.

Čak 6 igrača je nedostajalo drugoj momčad u kojoj je na kraju utakmice S. Krajina dobio žuto-crveni karton.

Sljedeće utakmice obje momčadi Posavine igraju u nedjelju, 11.ožujka na domaćem terenu u Bergenu kod FSV Bergen protiv momčadi BSC-a. Prva utakmica se igra u 13 a druga u 15,00. Adresa igrališta u Bergenu je:  Am Landgraben, Frankfurt-Bergen.