Posavina Frankfurt izgubila na gostovanju kod Tempa – predstoji teška borba za opstanak u Kreisoberligi

FC Tempo FFM – FC Posavina Frankfurt  4:1  (2:0)

U hrvatsko-srpskom derbiju u Frankfurtu, momčad Tempa ubilježila je uvjerljivu pobjedu na svom terenu i uzela sva tri boda Posavini Frankfurt koja se grčevito bori za opstanak u Kreisoberligi Frankfurta. Posavina se nalazi na 14. mjestu na ljestvici u ligi od 17 klubova od kojih, kako zasad stvari stoje, iz lige ispada 6 a možda i 7 momčadi.

Igrači Tempa od početka su imali veći posjed lopte, kontrolirali igru i već u 20. minuti nakon lijepe akcije zabijaju za vodstvo od 1:0. Nakon primljenog gola, Posavina se probudila i imala nekoliko prilika ali vratar  Tempa je imao predobar dan i odbranio je sve što je mogao. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Tempo stiže u vodstvo od 2:0.

U nastavak utakmice Posavina je ušla bez svog najboljeg strijelca Danijela Koturić koji se ozlijedio. Unatoč izlasku popularnog Kote, Posavina nakon lijepe akcije smanjuje rezultat na 2:1. Zgoditak u 76. minuti je postigao Marko Kalajica. Radost navijačča hravtsek momčadi ne traje zadugo. već u 78. minuti Tempo povećava vodstvo na 3:1 da bi u 86. minuti postavili konačnih 4:1.

Sastav Posavine: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Ivan Vorgić  Matija Živković, Saša Čančarević – Ante Peko (od 37. Anto Matić), Miroslav Baotić, Mato Đukić, Mario Krajina, Patrik Udovičić (od 60. Mato Spijonjak) – Danijel Koturić ( od 37. Marko Kalajica). Rezervni vratar Danijel Pavić

Druga momcad Posavine upisala je važnu pobjedu u gostima kod  momčadi SV der Bosnier sa 3:6. Hrvatska momčad je bila bolja i zasluženo upisala nova 3 boda koja su je dovela na 7 mjesto na ljestvici. Strijelci za Posavinu II su bili Dragan Budimir, Franjo Oršolić, Nikica Barišić, Pero Bošnjak (11 m) i Matej Juric (autogol).

Iduću utakmicu obje momčadi Posavine igraju kod kuće (igralište Volgersbrunnenweg 3, Frankfurt Riederwald) u nedjelju 29. travnja. U 13 sati FC Posavina Frankfurt II igra protiv  TSG Nieder – Erlenbach II dok u 15 sati FC Posavina Frankfurt igra važnu utakmicu protiv direktnog konkurenta za opstanak u ligi Germanie Enkheim.