Strijelci za Posavinu Basel: Alen Piljić, Bonito Tokić i Marijo Mrkonjić / Foto: Fenix

Posavina Besel se novom pobjedom približila na bod prvoplasiranom Breitenbachu

Novom, šestom zaredom, pobjedom NK Posavina Bazel je došla samo na bod razlike od prvoplasiranog Breitenbacha koji je odigrao neriješeno. Sada se borba za prvo mjesto potpuno zahuktala.                                NK Posavina Basel – FC Zwingen  3:1 (2:1)

Posavina je u nedjelju imala za protivnika trećeplasiranu momčad FC Zwingen. Očekivalo se da će to biti teška utakmica jer je protivnik igrački vrlo jak tako da je Posavina ovaj put stvorila manje zrelih prilika, ali na sreću puno bolja je bila realizacija.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko šansi na obje strane u 27. minuti Mrkonjić se izborio za slobodan udarac na desnoj strani. Loptu izvrsno centrira Ante Čičak te se u velikoj gužvi pred golom najbolje snalazi Benito Tokić koji poluvisoku loptu nogom sa nekoliko metara šalje u mrežu za 1:0. Sedam minuta kasnije Ante Blažević upošljava Mrkonjića koji sa 16. metara poluvisokom loptom matira istrčalog vratara za 2:0.

Ipak  FC Zwingen uspijeva smanjiti na 2:1 u 40 minuti pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu, točnije u 63. minuti, nakon gužve u gostujućem kaznenom prostoru lopta se odbija na 16 metara prema Alenu Piljiću koji je izvrsno pogađa i povisuje na konačnih 3:1.

NK Posavina : Begić, Bačić, Terzić, Čaktaš, Piljić Alen, Piljić Andrej, Ante Čičak, Tomas, Mrkonjić, Tokić, Blažević. Još igrali : Jurakić, Gregorović. Strijelci: Bonito Tokić 27, Marijo Mrkonjić 34, Alen Piljić 63.

Iduću utakmicu pra momčad Posavine igra opet kod kuće, u nedjelju 11. svibnja, protiv SC Soletia Hofstetten koji se nalazi na 10. mjestu na ljestvici.

Veterani(30 +) NK Posavine u izgubili su u polufinalu kupa. Nakon 1:1 u regularnom dijelu išlo se na pucanje penala u kojem su imali manje sreće od protivnika te izgubili 6:4.