Croatia ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

PORAZ CROATIJE ZÜRICH: S prosjekom od 29,9 godina nije se moglo protiv mlade i poletne momčadi Albisriedena

U prvenstvenoj utakmici 6. kola regionalne lige Zürich, Croatija Zürich je poražena na gostovanju kod momčadi BC Albisrieden ZH koja je s tri boda izbila na prvo mjesto na ljestvici.

BC Albisrieden ZH – NK Croatia Zürich 3:1  (1:0)

Na gostujućem terenu momčad Croatije, sa prosječnom starosti igrača od 29,9 godina, nije se od početka utakmice mogla oduprijeti pritisku i trci mlade i poletne momčadi Albisriedena.

Mreža vratara Dukića zatresla se već u 6. minuti, što je unijelo još više elana i sigurnosti u igru domaće momčadi. Unatoč tom pogotku, Croatia se uspješno branila te u kontrama pokušavala napraviti nešto više. Ipak, prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom domaćina od 1:0.

U drugom poluvremenu igrači Albisriedena nastavljaju s pritiskom te u 57. minuti povećavaju vodstvo na 2:0.

Igrači Croatije ne uspijevaju nametnuti svoju igru. Svoju dobru igru i osvajanje sva tri boda domaćini potvrđuju u 74. minuti kada postižu još jedan pogodak za vodstvo od 3:0.

Kada je sve bilo odlučeno, Croatia u 86. minuti smanjuje rezultat na konačnih 3:1, a pogodak je postigao Nicola Nogić.

Sastav Croatije ZH: Daniel Frano Dukić, Pero Zovko, Ivan Dukić, Dario Perković, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Stjepan Lastro (C), Nicola Petrlić, Daniel Komin, Ivan Zubonja. Još je igrao Nicola Nogić koji je i strijelac jedinog pogotka za Croatiju.Trener : Stanislav Blažanović.